خروجی ۶۲۰۰۰ لیتر در ثانیه آب از سد کلان

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: ۶۲۰۰۰ لیتر در ثانیه آب از سد کلان ملایر به رودخانه سرریز می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان مهندس منصور ستوده در جمع خبرنگارن گفت: با افزایش حجم خروجی آب از دریچه تحتانی سد کلان به میزان ۸۰ درصد، میزان خروجی آب از این سد در مجموع سرریز و دریچه تحتانی ۶۲۰۰۰ لیتر در ثانیه است.

وی میزان ورود آب از رودخانه کلان به سد را در حدود ۵۵۰۰۰ لیتر در ثانیه یاد کرد و افزود: ذخیره سد کلان ملایر بیش از ۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب است که از اواخر سال گذشته سرریز کرده است.

ستوده میزان ذخیره آب سد اکباتان را ۲۱ میلیون و ۶۴۲ هزار متر مکعب دانست و افزود: ورودی آب به دریاچه سد بیش از ۱۷۷۸۳ لیتر در ثانیه است که از این میزان ۸۱۳ لیتر برای شرب شهر همدان از سد خارج می شود.

وی همچنین از ذخیره سد سرابی تویسرکان به میزان هفت میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب یاد کرد و افزود: به میزان ۳۰۰ لیتر در ثانیه از حجم ورودی آب برای کنترل سیلاب از طریق دریچه تحتانی از سد خارج می شود.

ستوده میزان ذخایر آب در سد آبشینه را یک میلیون متر مکعب و سد شیرین سو بیش از یک میلیون متر معب دانست و افزود: بارش های اخیر ذخایر مناسبی را به سدهای استان اضافه کرده است.
وی افزود: در حال حاضر همکاران فنی و اعضای مدیریت بحران در شرکت حضور دارند و وضعیت بندها و تغذیه مصنوعی ها و سدها و همچنین رودخانه ها استان را بررسی و در صورت لزوم نسبت به رفع مشکلات اقدام می کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان درپایان از مردم درخواست کرد ضمن رعایت اصول ایمنی از نزدیک شدن به رودخانه ها، آبگذری ها جدا خودداری کنند و همچنین به شایعات توجهی نکنند و اخبار و رویدادها را از مراجع رسمی پیگیری کنند.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای همدان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای همدان

    شركت آب منطقه‌ای همدان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات