ارائه عملکرد نوروزی شهرداری اراک در اولین صحن رسمی شورای اسلامی در سال...

ارائه عملکرد نوروزی شهرداری اراک در اولین صحن رسمی شورای اسلامی در سال...

به گزارش اداره ارتباطات واموربین الملل شهرداری اراک، صحن رسمی شورای اسلامی کلانشهر اراک ،بعدازظهر شنبه ۱۷فروردین ماه، با حضور اعضای شورای شهر، شهردار اراک به همراه معاونین شهرداری و مدیرکل سازمان میراث فرهنگی با محوریت ارائه گزارش عملکردشهرداری در نوروز و بررسی امور مشترک سازمان میراث فرهنگی و شهرداری تشکیل جلسه داد.
مهندس شفیعی شهردار کلانشهر اراک، ضمن تبریک آغاز بهار و نوروز باستانی، اظهار داشت: در سالی که سال رونق تولید نام گذاری شده است امیدوار هستیم زیرساخت های مشارکت و سرمایه گذاری در کلانشهر اراک فراهم شود تا بخش خصوصی بیش از گذشته وارد عمل شود.
وی در ادامه با اشاره به بارش های اخیر و صدماتی که به شهر از جمله دیواره ساحلی رودخانه و مناطق سنجان و کرهرود وارد شد، در ارتباط با بنای تاریخی حاج باشی، گفت: پیش از این اخطارهایی در خصوص این ملک به مالک و سازمان میراث فرهنگی داده شده و تمامی مراحل قانونی طی شده بود اما در شرایطی که این بنا در شرف فرو ریختن بود،مجموعه شهرداری با ایجاد کمیسیون رفع خطر وارد عمل شد و دست به اقدام زد.
مهندس شفیعی در ارتباط با بازار تاریخی اراک بیان کرد: طی بارش های اخیر و تخریبی که در سقف بازار تاریخی ایجاد شد در اسرع وقت جلسه ای با مدیر کل سازمان میراث فرهنگی برگزار شد و با مشورت تصمیم بر آن شد که رفع خطر صورت پذیرد و در ادامه نیز روند ترمیم انجام شود.
وی در خصوص مدیریت بناهای تاریخی شهر اراک و استفاده بهینه از آن ها ،افزود: با خرید منازل تاریخی می توان موجبات ترمیم و بازسازی آن ها را فراهم نمود و در نهایت با مشخص نمودن کارکرد آن ها در حوزه های فرهنگی ، کاربردی و ... فضاهای مطلوبی را برای سایر شهروندان ایجاد نمود.
در ارامه ایزدی مدیرکل سازمان میراث فرهنگی استان مرکزی ضمن تاکید بر تعامل با شهرداری اراک اظهار داشت: شهر اراک پتانسیل بسیار بالایی برای ایجاد فضاهای تفریحی دارد اما متاسفانه زیرساخت های گردشگری و تفریحی به دلیل سو مدیریت دچار عدم توازن است که انتظار می رود با همکاری شورای شهر و شهرداری با سازمان میراث فرهنگی بتوانیم شاهد اتفاق های مطلوبی در این حوزه باشیم.
گفتنی است اعضای شورای اسلامی در خصوص اقدامات فوری در راستای ترمیم بازار تاریخی اراک مواردی را عنوان نمودند و در نهایت مقرر شد میراث فرهنگی با ارائه طرح مشخص با شهرداری تعامل و اقدام به ترمیم اساسی بازار نماید.
طوفان محمدی رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر اراک،از مجموعه شهرداری تقدیر نمود و گفت:طی بارش های اخیر مجموعه شهرداری تلاش بسیاری نمود و جای تشکر دارد که مسئله حادی در شهر اراک اتفاق نیفتاد اما به دلیل ادامه بارش هایی که طی یک ماه پیشرو پیش بینی شده است، درخواست می شود اقدامات پیشگیرانه به صورت جدی پیگیری گردد.
شایان ذکر است عملکرد نورزی مجموعه شهرداری در حوزه های فرهنگی ،خدماتی،عمرانی و... طی نوروز ۹۸ در قالب پاور پوینت همراه با توضیحات مبسوط در صحن رسمی ارائه شد.همچنین مصوبات کمیسیون نظارت شورا که طی بازدیدی از مناطق سنجان، فیجان، شهرک های اندیشه و نبئی صورت گرفته بود، شامل جدول گذاری، دیوارکشی، لکه گیری آسفالت،لایروبی قنوات، برقراری خط تاکسی و ایجاد ایستگاه اتوبوس برای منطقه فیجان اقدامات ترافیکی در خصوص عدم پارک اتوموبیل is های سنگین در محدوده شهرک اندیشه و ... مورد تایید اعضای شورای اسلامی قرار گرفت.

:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات