ناوگان اتوبوسرانی شهر جهانی...

ناوگان اتوبوسرانی شهر جهانی...

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد ضمن اشاره به تجهیز تمام ایستگاه‌های اتوبوس شهری به سایبان در سال جاری، از جایگزینی مینی‌بوس‌ به جای اتوبوس در برخی مسیرهای شهر یزد بر اساس نیاز ترافیکی معابر خبر داد.

محمدرضا شفیعی رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا – منطقه یزد، به برنامه‌های سال جاری این سازمان اشاره و اظهار کرد: بنا بر نیاز ترافیکی شهر یزد به جایگزینی مینی‌بوس‌ به جای اتوبوس، بر طبق مصوبه‌ی شورای شهر یزد در برخی مسیرهای کم مسافر شاهد اجرای این مصوبه خواهیم بود.

وی در ابن باره افزود: بر همین اساس نیز پانزده دستگاه مینی‌بوس تاکنون خریداری و آماده به کارگیری شده و این در حالی است بر طبق بررسی‌ها این طرح در پنجاه و هشت مسیر که هر کدام نیازمند پنج دستگاه مینی‌بوس هستند، بایست اجرایی شود.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد در رابطه با جانمایی برخی ایستگاه‌های اتوبوس و تجهیز ایستگاه‌ها به سایبان نیز تصریح کرد: هزار و ششصد محل برای این منظور در نظر گرفته شده که نصب سایبان آن‌ها نیز در سال جاری اجرایی خواهد شد.

شفیعی گریزی به عملکرد این سازمان در تعطیلات نوروز زد و اعلام کرد: هر چند حمل و نقل در نوروز امسال شاهد تغییر چندانی نسبت به پارسال نبود اما به دلیل استقبال مناسب از اتوبوس‌های گردشگری در نوروز سال گذشته، امسال نیز این اتوبوس‌ها در محورهای گردشگری شهر یزد به حرکت درآمدند و به شهروندان و مسافران نوروزی خدمات ارائه کردند.

وی خاطرنشان کرد: در هر یک از این اتوبوس‌های گردشگری، یک فرد به عنوان راهنمای گردشگری نیز به صورت رایگان به مسافران خدمات گردشگری ارائه کرد.

شفیعی از فعالیت دو دستگاه اتوبوس در مسیر پارک کوهستان تا بافت تاریخی و بلعکس در راستای تسهیل بازدید مهمانان نوروزی شهر یزد به ویژه آنهایی که در پارک کوهستان اسکان داشتند نیز یاد کرد و گفت: با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، نمایی از بافت قدیم و کوچه بازارها و چهارسوق را در اتوبوس‌هایی که به منظور بازدید گردشگران طراحی شده بود، ایجاد کرده بودیم و علاوه بر این نیز دو دستگاه اتوبوس دیگر را نیز با استفاده از نمادهای شهر یزد آراسته و در محورهای گردشگری به کار گرفته بودیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات