سدهای خوزستان در پایداری کامل هستند/ خسارت ۱۲۰۰ میلیارد تومانی سیلاب به تاسیسات آب و فاضلاب کشور

سدهای خوزستان در پایداری کامل هستند/ خسارت ۱۲۰۰ میلیارد تومانی سیلاب به تاسیسات آب و فاضلاب کشور

میثم جعفرزاده در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، به تشریح آخرین وضعیت آب و برق مناطق سیل‌زده استان خوزستان پرداخت و افزود: در حال حاضر حدود ۱۶۱ روستای استان به دلیل آب‌گرفتگی با قطعی آب روبه‌رو ‌هستند که توزیع آب بسته‌بندی و آبرسانی با تانکر به این مناطق در حال انجام است. همچنین برق ۹۳ روستای خالی از سکنه استان نیز به منظور حفظ ایمنی و جلوگیری از برق گرفتگی قطع شده است.
وی با تاکید بر پایداری کامل سدهای خوزستان عنوان کرد: آورد سیلاب اخیر به منطقه حدود هشت میلیارد و ۷۰۰ میلیون مترمکعب بوده است که سه میلیارد و ۴۶۰ میلیون مترمکعب از این میزان در مخازن سدها نگهداری و مابقی آن به تدریج رهاسازی شده است.
مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو به تشریح آخرین وضعیت آب و برق استان لرستان پرداخت و افزود: در پی وقوع سیلاب اخیر حدود ۸۰۰ روستای لرستان با قطعی آب مواجه شده بود که در حال حاضر مشکل قطعی آب ۷۴۷ روستای استان برطرف شده است.
جعفرزاده ادامه داد: همچنین برق ۶۷۰ روستای لرستان در پی وقوع سیلاب اخیر در استان قطع شده بود که با تلاش تیم‌های عملیاتی مشکلی قطعی برق ۵۸۰ روستای استان برطرف شده که قطعی آب و برق روستاهای باقی‌مانده نیز به علت نبود راه دسترسی بوده است.
مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو تاکید کرد: در شهر پلدختر نیز برق بخشی از شهر به لحاظ رعایت مسائل ایمنی قطع است و مشکلی در زمینه تجهیزات و امکانات در این بخش وجود ندارد.
وی با تاکید بر اینکه تمرکز تیم‌های عملیاتی وزارت نیرو معطوف به مناطق سیل‌زده لرستان و خوزستان شده است: وقوع سیلاب اخیر در کشور بیش از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به تاسیسات آب و فاضلاب و حدود ۲۷۰ میلیارد تومان به تاسیسات صنعت برق خسارت وارد کرده است.
جعفرزاده در پایان با اشاره به اینکه آب و برق مناطق سیل‌زده گلستان و مازندران در حال بازگشت به شرایط نرمال است، گفت: در حال حاضر به لحاظ کلی شبکه آب و برق این دو استان دارای پایداری نسبی است.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات