در خانه را با تلفن همراه قفل کنید

در خانه را با تلفن همراه قفل کنید

به زودی قادر خواهید بود به جای استفاده از کلیدهای فیزیکی، در خانه را با استفاده از گوشی تلفن همراه قفل کنید.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، Lockitron نام یک برنامه تحت وب است که همراه با یک بسته سخت افزاری توسط شرکت Ycombinator طراحی شده و با استفاده از آن دیگر هیچ نیازی به دسته کلید نخواهید داشت. هزینه استفاده از این خدمات بسته به کیفیت و تنوع خدمات دریافتی از ۲۹۵ تا ۵۰۰ دلار در نوسان خواهد بود.

به گزارش بنانیوز به نقل از فارس ، این سرویس به جای استفاده از خدمات بی سیم غیر امین وای – فای از یک سرور و کابل شبکه اترنت که به یک قفل الکترونیک متصل است استفاده می کند. گوشی هوشمند کاربر هم برای کنترل قفل سخت افزاری با سرور در تماس خواهد بود. این کار از طریق وب انجام می شود. بنابراین افراد می توانند از آن سوی دنیا هم در خانه خود را باز و بسته کنند.

استفاده از این خدمات با استفاده از فناوری NFC که در فاصله چند متری از در هم عمل می کند قابل دسترس است. برای این کار استفاده از گوشی های نکسوس وان یا آیفون ۵ که قرار است با این فناوری سازگار باشد ضروری است.

سیستم یاد شده با انواع قفل ها سازگاری دارد.

شرکت سازنده می گوید سخت افزار و نرم افزار تحت وب این سیستم به خوبی رمزگذاری شده تا هکرها امکان سوءاستفاده از آن را پیدا نکنند. با استفاده از این ابزار امکان طراحی کلیدهای مختلف و متعدد هم وجود دارد که می توان با استفاده از ایمیل آنها را برای دوستان ارسال کرد تا با استفاده از آنها در صورت تمایل مالک این افراد بتوانند وارد خانه شوند.

با این حساب برای اجرای دادن منزل به یک دوست می توان از در هر زمان و مکان اقدام کرد.

 

 

    نظرات