مدیر برق شهرستان قروه اعلام کرد؛ شبکه برق روستاهای ...

به گزارش پایگاه خبری توانیر به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، فرهاد میمنت آبادی با اعلام اینکه بر اثر بارش های اخیر، هفت دستگاه ترانس در شهرستان قروه آسیب دید، اظهار داشت: از این ۷ دستگاه، ۳ دستگاه ترانس عمومی روستایی بود که با شکسته شدن آن برق روستاهای بخش چهاردولی و مرکزی شهرستان قروه دچار اختلال و خاموشی شد.

وی افزود: پس از اعلام وضعیت هشدار، ۲۵ نفر از نیروهای اجرایی در قالب اکیپ های عملیاتی مجهز به امکانات و تجهیزات کامل به منطقه اعزام شدند.

مدیر برق شهرستان قروه با ذکر اینکه هفت دستگاه خودرو سبک در این محور فعال شد بود، گفت: به طور متوسط هر روز ۲ دستگاه جرثقیل و یک دستگاه کفی در منطقه فوق مستقر و در حال فعالیت بودند.

وی با اذعان به اینکه طی این ماموریت مسافت ۴.۲ کیلومتر خط ۲۰KV احداث شد، تصریح کرد: تعداد یکصد حلقه چاله نیز جهت نصب پایه تیرها حفر و تعداد ۸۲ اصله پایه تیر فشار متوسط ۱۲ متری در مسیر آقبلاغ نصب شد.

میمنت آبادی با بیان اینکه بالغ بر ۴۵ تن سنگ لاشه نیز جهت ایمن سازی پایه های تیر طی این چند روز مورد استفاده قرار گرفت، ادامه داد: برقدار کردن مسیر روستای آقبلاغ و با حضور نیروهای اجرایی و عملیاتی استان و با هدایت مدبرانه مدیریت شرکت توزیع برق استان کردستان، در یکی از بدترین شرایط جوی منطقه محقق شد.

وی با گریز به اینکه در طول مدت احداث و احیاء مجدد شبکه فشار ضعیف و فشار متوسط این مسیر، برق روستاهای گنداب علیا، گنداب سفلی و آقبلاغ به دلیل بروز شرایط بحرانی، از طریق سه دستگاه دیزل ژنراتور تامین می شد، خاطرنشان کرد: پس از احیاء شبکه در این مسیر تعداد ۹ دستگاه ترانس دوباره به شبکه برق سراسری متصل شد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات