سودهای۳۰۰ درصدی در بازار مسکن

سودهای۳۰۰ درصدی در بازار مسکن

یک کارشناس مسکن معتقد است: اکنون ۱۰ الی ۱۵ درصد اقشار جامعه توانایی پرداخت مبالغ زیاد برای خرید مسکن را دارند.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) شهریار شقاقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به روند قیمتهای اجاره بها تصریح کرد: قیمت خرید و فروش ملک دچار تغییر محسوسی نشده است زیرا نقدینگی موجود در بازار کم است.

وی در ادامه با بیان این‌که متقاضیان مسکن مهر با متقاضیان بازار متفاوت هستند، گفت: این طرح نیاز اقشار دهک پایین جامعه و نیازمندان واقعی را برطرف می‌کند.

این کارشناس مسکن با بیان این‌که سرمایه گذاران به دلیل ۹۹ ساله بودن واحدهای مسکونی طرح مسکن مهر در این طرح سرمایه گذاری نکرده‌اند، اظهار کرد: در کشورهای پیشرفته برای حل مشکل مسکن حداقل ۹۰ درصد قیمت ملک را تسهیلات بلند مدت با دوره بازپرداخت طولانی در اختیار مردم قرار می‌دهند.

وی اضافه کرد: ‌در کشور ما بانک‌ها هنوز سیاست‌ کشورهای خارجی را اتخاذ نکرده‌اند این در حالی است که این اقدام هم به نفع مردم و هم به سود بانک‌ها است.

شقاقی با اشاره به اینکه اکنون ۱۰ الی ۱۵ درصد اقشار جامعه توانایی پرداخت مبالغ زیاد برای خرید مسکن را دارند، گفت: ‌اکنون بازار طلا، سکه و ارز از رونق بیشتری برخوردار است و سرمایه‌ها به این بازارها هدایت شده‌اند و نقدینگی در بازار مسکن کم است.

وی افزود: در اروپا و آمریکا تنها متخصصان امر ساخت و ساز وارد بخش مسکن می‌شوند و حتی در کشور همسایه ترکیه مسکن شخصی سازی یا وجود ندارد یا بسیار کم است و شرکت‌های خصوصی اقدام به ساخت مسکن به صورت ویلایی و آپارتمان به صورت یکسان می‌کنند.

این کارشناس مسکن تصریح کرد: متاسفانه افراد غیر متخصص برای کسب سود و صرفه اقتصادی وارد بازار مسکن شده و به همراه عوامل واسطه باعث گران شدن مسکن می‌شوند به طوری که به سودهای ۳۰ درصدی قانع نبوده و خواهان سودهای ۳۰۰ درصدی هستند.

 

 

    نظرات