۱۷ میلیارد تومان به سد گرین نهاوند اختصاص یافت

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان خبر داد: اعتبار مصوب سد گرین از ۴ میلیارد تومان به ۱۷ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان مهندس منصور ستوده اظهار داشت: با پیگیری های نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی اعتبار مصوب سد گرین از ۴ میلیارد تومان به ۱۷ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.
ستوده با بیان اینکه قرارداد سد مخزنی گرین با تخصیص ۲۲ میلیون مترمکعب منعقد شده است، افزود: ارتفاع، طول و عرض این سد به ترتیب ۷۰ ، ۳۳۶ و ۸ متر می باشد.
وی حجم مخزن سد گرین در رقوم نرمال بهره برداری را ۱۰ میلیون مترمکعب و حجم تنظیم این سد ۲۲.۱ میلیون مترمکعب خواند و تصریح کرد: نوع سیستم انحراف آب این سد کالورت و فرازبند است که طول آن ۳۲۰ متر می باشد.
ستوده  با بیان اینکه سرریز سد گرین آزاد می باشد سه سیستم تراز آبگیری دارد، خاطرنشان کرد: سطح حوزه آبریز رودخانه در ساختگاه انتخابی ۵۲ کیلومتر است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای همدان با اشاره به اینکه اعتبارات مصوب سد گرین در سال ۹۷ ، یک میلیارد و ۸۷۵ میلیون تومان بوده است، بیان داشت: اعتبار این سد در لایحه بودجه سال ۹۸، چهار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که با همت و تلاش نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی به ۱۷ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد که اعتبار مصوب در مقایسه با سال گذشته ۹ برابر رشد فزاینده داشته است .
روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای همدان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای همدان

    شركت آب منطقه‌ای همدان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات