لزوم توجه ویژه به لایروبی رودخانه ها در سال ۹۸

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران گفت: با توجه به بارش های اخیر موضوع لایروبی و آزادسازی اراضی حریم و بستر رودخانه ها بیش از گذشته به آن توجه شود تا در آینده از مشکلات احتمالی کاهش یافته و از وقوع هرگونه حادثه پیشگیری شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "احمدعلی قربانیان" در جمع مدیران معاونت حفاظت و بهره برداری ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات همه کارکنان برای مدیریت سیلاب اخیر گفت: در فروردین سال جاری شاهد افزایش میزان بارندگی ها بودیم که این نعمت الهی در برخی مناطق به دلیل ایجاد پیک های سیلابی به نقمت تبدیل شد.

وی ضمن همدردی با آسیب دیدگان سیل اخیر گفت: بارش های اخیر ضمن ایجاد ذخایر مناسب برای منابع آب، افکار عمومی و مسوولین را برای اعمال حاکمیت شرکت های آب منطقه ای در زمینه صیانت از منابع آب و حفاظت از اراضی حریم و بستر رودخانه ها آماده کرده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران با تاکید بر اینکه رفع تصرفات غیرمجاز و لایروبی رودخانه ها از سال های گذشته در دستور کار این شرکت قرار داشته است، تصریح کرد: با توجه به بارش های اخیر این موضوع بیش از گذشته  به آن توجه می شود تا در آینده از مشکلات احتمالی کاهش یافته و از وقوع هرگونه حادثه پیشگیری شود.

وی با بیان اینکه مدیران امورهای تابعه در محدوده عملکرد خود به صورت جدی به موضوع لایروبی رودخانه ها و رفع تصرفات غیر مجاز توجه داشته باشند، گفت: امورها باید برای سال جاری در این زمینه یک برنامه عملیاتی مناسب داشته باشند تا یک مسیر ایمنی برای عبور سیلاب ها فراهم شود.

قربانیان در پایان با اشاره به لزوم ارتباط مستمر دفاتر تخصصی ستاد با امورهای تابعه گفت: دفاتر تخصصی باید یک بازوی عملیاتی برای امورها باشند و وظایف خود را به صورت سیستمی پیش ببرند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات