اصلی ترین بحث ما در آمد از صنایع استان برای استان است

اصلی ترین بحث ما در آمد از صنایع استان برای استان است

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر اراک گفت: دفاتر اکثر شرکت ها و کارخانه های استان مرکزی و شهر اراک در تهران می باشد، که به دنبال آن تمام پرداخت ها در این شهر صورت می پذیرد که سوال اینجاست؟ بهای عوارض ناشی از عوامل مخرب صنایع را مردم شهر اراک می پردازند. آیا سود آیده در جیب مردم اراک می رود؟
رضایی در ادامه اظهار داشت : برخی کارخانه های اراک ذاتا جزء صنایع آلاینده محسوب می شوند ولی خود را صنعت سبز اعلام می کنند و جالب هم هست بعضی از این کارخانه ها ویا شرکت ها اقامه دعوی بر شهرداری می کنند که چرا درخواست عوارض از ما می کنید، زیرا ما جزء آلاینده ها نمی باشیم ،وکلای میلیاردی می گیرند که صنعت ذاتا آلوده را صنعت سبز بنامند و حقوق شهروندان اراک را زیر پا می گذارند تا به نتایج مطلوب خود برسند و این یک فاجعه است.
وی در ادامه به مبحث صنعت رو به افول اراک اشاره کرد و گفت : حال صنعت اراک خوب نیست، بیش از دو هزار واحد صنعتی در اراک و استان نیمی تعطیل و یک سوم نیمه تعطیل و خیلی ها از نظر ظرفیت تولید با مشکل روبرو هستند و این یعنی حال کارگر این قشر ضعیف جامعه خوب نیست و تا دیر نشده باید راهکاری اندیشید.
رضایی در خصوص معدن املاح گفت : شرکت املاح و معدن به نظر می رسد غیر قانونی مجوز گرفته است ولو از راه قانونی ورود کرده و مجوز گرفته باشد که حتی اگر از راه های قانونی مجوز گرفته باشند باید این مجوز مهار شود .
وی ادامه داد: به این حجم از دپو و این حجم از صادرات باید رسیدگی شود و باید مسوولان امر در خصوص از بین رفتن این محیط زیست طبیعی منطقه که در نوع خود بی نظیر می باشد پاسخگو باشند.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر در خصوص ارزاق عمومی و توزیع آن گفت :وقتی صحبت از ارزاق عمومی و ضروری به میان می آید، صحبت از گوشت گرم می شود که اساسا ارزاق شامل موارد اساسی زندگی شهروندان باشد که متاسفانه نه تنها این چنین نیست بلکه همین چند قلم نیز بطور صحیح به دست همشهریان نمی رسد.
وی در پایان گفت: درد امروز مردم اراک این است که علی رقم اینکه این استان مرکز کشور و یکی از صنعتی ترین استان های کشور می باشد، اما از نظر وضعیت اشتغال دچار بحران است. :
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات