سالیانه ۱۲۰۰ میلیارد تومان برای مهندسی رودخانه های کشور نیاز...

مدیرعامل شرکت مدیریت مدیریت منابع آب ایران گفت: ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای سه سال مهندسی رودخانه های کشور اعلام نیاز کرده ایم که استان های خوزستان، لرستان و گلستان در اولویت اعتبارات قرار دارند..

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس محمد حاج رسولیها در پایان بازدید از مناطق سیل زده استان گلستان اظهار کرد: بعد از وقوع سیل، کمیسون های مختلف مجلس بسته به تکالیف و شرح مسئولیت هر کمیته، به مساله سیل ورود پیدا می کنند. کمیسون آب و کشاورزی و کمیسون عمران  نیز در همه مناطق سیل زده کشور از جمله گلستان به دلیل رسالت نظارتی خود حضور پیدا کردند.
وی افزود: سیلاب استان گلستان سیلاب نادر بود. تمام حوضه های آبریز استان به طور همزمان بارش مداوم وشدید وطغیانی شدن رودخانه ها را تجربه کردند که مخازن سدهای استان نیز جوابگوی چنین سیلابی نبودند.
مهندس حاج رسولی ها بیان کرد: سیلاب استان گلستان در برآوردهای اولیه یک سیلاب با دوره بازگشت ۲۰۰ ساله است یعنی در هر سال، نیم درصد احتمال وقوع آن وجود دارد و همین موضوع، نشان دهنده  نادر بودن این سیلاب است.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع ایران افزود: در بحث مدیریت سیلاب چه قبل از وقوع و چه بعد از آن ، همکاران شرکت آب منطقه ای و بقیه دستگاه ها و نهادها تمام تلاش خود را کرده اند.
مهندس حاج رسولی ها با بیان اینکه باید به سدهای حوضه استان گلستان، توجه بیشتری نمائیم، گفت: سدهای نیمه تمام استان از جمله نرماب، آقدکش و چایلی دارای ردیف هستند که باید اعتبارات آن ها را تقویت نمائیم. همچنین سد آقدکش نیز که به دلیل کمبود اعتبارات متوقف شده بود باید فعال گردد.
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در ادامه با بیان اینکه اعتبار مصوب ما در زمینه  مهندسی رودخانه ها، عدد ثابتی است، گفت: که در صورت تخصیص اعتبارات حوادث در بخش مهندسی رودخانه  می توان از آن در مقوله  پیشگیری استفاده کرد.
مهندس حاج رسولی ها در پایان بیان کرد: طرح جامع سیل گرگانرود و علاج بخشی سد وشمگیر خود دارای ردیف اعتباری است و باید این اعتبارات تقویت شود. اگر بتوانیم با اعتبارات سیل (حوادث) در سال جاری ودر غیر این صورت با اعتبارات سال بعد آن را تقویت نمائیم.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات