خسروی: مالکان مراقب باشند؛ اجاره ندهند ضرر می‌کنند

خسروی: مالکان مراقب باشند؛ اجاره ندهند ضرر می‌کنند

www.BanaNews.irرییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با اشاره به این‌که با تحویل واحدهای مسکونی طرح مسکن مهر مالکان باید نگران اجاره نرفتن واحدهای مسکونی خود باشند، گفت: مالکان اگر اقدام به اجاره واحدهای مسکونی خود نکنند دچار ضرر می‌شوند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مصطفی قلی خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره تفاهم وزارت مسکن با اتحادیه مشاوران املاک برای مدیریت بازار اجاره بها اظهار کرد: مفاد این تفاهم‌نامه همان بسته حمایتی است که جزییات آن از طریق رسانه‌ها اعلام شد.

وی ادامه داد: صحبت‌های رییس جمهوری مبنی بر تحویل یک میلیون واحد مسکونی تا پایان سال و همچنین تحویل ۲۰۰ هزار واحد تا پایان خرداد ماه بسیار اهمیت دارد و منجر به ایجاد تعادل در بازار می‌شود.

خسروی در ادامه با بیان این‌که با تحویل این تعداد واحد مسکونی مالکان باید نگران اجاره نرفتن واحدهای مسکونی خود باشند، افزود: مالکان اگر اقدام به اجاره واحدهای مسکونی خود نکنند دچار ضرر می‌شوند.

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با بیان اینکه به صحبت‌های مسوولان کشور اعتقاد داریم، اضافه کرد: تحویل واحدهای مسکونی طرح مسکن مهر بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

خسروی با تاکید بر این‌که عرضه و تقاضا شرایط بازار را تعیین می‌کند، اظهار کرد: ۲۷۰ هزار متقاضی واحد مسکن مهر ملکی داریم که اگر تحویل داده شود باعث ایجاد تغییر در بازار می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) وزیر مسکن و شهرسازی چندی پیش از هماهنگی این وزارتخانه با اتحادیه املاک در مورد بحث اجاره ‌بهای مسکن خبر داد و گفت: با واگذاری مسکن مهر و واحدهای ناتمام و براساس تفاهم‌نامه‌ای که بین اتحادیه املاک و وزارتخانه انجام شده است، امیدواریم بتوانیم این مساله را مدیریت کنیم.

نیکزاد همچنین بازار مسکن را طبیعی اعلام کرد که این مساله بر اساس بررسی‌های صورت گرفته حاصل شده است.

بر اساس این بسته حمایتی مسکن، مالکان واحد‌های مسکونی چند طبقه می‌توانند با مراجعه به سازمان‌های مسکن و شهرسازی اقدام به تشکیل تعاونی‌های کوچک کرده و برای ساخت، تسهیلات ۲۰ الی ۲۵ میلیون تومانی مسکن مهر دریافت کنند.

هم‌چنین صاحبان ساختمان‌های نیمه‌کاره با مراجعه به سازمان‌های مسکن و شهرسازی می‌توانند به ازای هر واحد ۲۰ الی ۲۵ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

به علاوه افرادی که در بافت‌های فرسوده اقدام به ساخت‌وساز می‌کنند، از پرداخت هزینه پروانه ساخت معاف بوده و هم‌چنین ۵۰ درصد هزینه پروانه ساخت واحد‌های تجاری را می‌پردازند.

در این بسته هم‌چنین به افزایش طبقات ساختمان‌های دو یا سه طبقه در صورت مقاومت کافی و هم‌چنین مجوز شهرداری اشاره شده است.

در بند دیگر این بسته آمده است که مالکان و مستاجران را تشویق کنید تا در صورت رضایت طرفین قرار‌داد اجاره را دو ساله منعقد کنند.

 

 

    نظرات