معرفی صادرات خدمات فنی مهندسی ساختمان با حضور در نمایشگاه‌های تخصصی بین المللی

معرفی صادرات خدمات فنی مهندسی ساختمان با حضور در نمایشگاه‌های تخصصی بین المللی


معرفی صادرات خدمات فنی مهندسی ساختمان با حضور در نمایشگاه‌های تخصصی بین المللی

اعضای دبیرخانه دائمی توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی و روابط بین الملل سازمان نظام مهندسی ساختمان با حضور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران با معاون نمایشگاهی و مدیران مربوطه دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی در این دیدار دکتر فرهام مقدم راد رئیس دبیرخانه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده، بر اهمیت نمایشگاه ها در معرفی توانمندی های خدمات فنی مهندسی و لزوم شتاب دهی به آن به منظور توسعه فعالیت های مشترک در داخل و خارج از کشور تاکید کرد.
در ادامه محمد جواد قنبری معاون نمایشگاهی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران آمادگی شرکت نمایشگاههای بین المللی ایران را برای معرفی توانمندی های حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی در نمایشگاه های داخلی و خارجی اعلام کرد.
در این خصوص همکاری های دبیرخانه و آن شرکت در برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان در سوریه در دستور کار طرفین قرار گرفت و مقرر شد جهت همکاری های بلند مدت پیش نویس تفاهم نامه همکاری تهیه و بعد از نهایی شدن به امضای طرفین برسد.
گفتنی‌است دبیرخانه توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی تا کنون اقدا ماتی از جمله تدوین برنامه راهبردی، ارائه برنامه آموزشی، برگزاری همایش ها و سمینارها ی آموزشی، انعقاد تفاهم نامه هایی با سازمان ها و انجمن های مرتبط با صنعت ساختمان در کشور های مختلف، تشکیل کارگروه مرکزی دبیرخانه با حضور نمایندگان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان های کشور، انجام مطالعات بازاریابی در کشورهای هدف و عضویت دبیرخانه در کارگروههای مسکن _عمران ،مسکن _ نوسازی و تشکیل کمیته عالی مشترک با سوریه را پیگیری کرده است .
گزارش دیگری حاکیست جلسه بررسی و پیگیری یادداشت تفاهم  ایران و سوریه در زمینه خدمات عمومی و مسکن به منظور هماهنگی و اجرایی کردن تفاهم مذکور و همکاری در بازسازی سوریه در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.
در این جلسه فرهام مقدم راد رئیس دبیرخانه دائمی توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی و روابط بین الملل شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان گزارشی از اقدامات به عمل آمده توسط دبیرخانه را ارائه کرد.
وی در ادامه آمادگی این دبیرخانه جهت برنامه ریزی لازم به منظور ایجاد هماهنگی و انسجام نهادها و شرکت های علاقمند به فعالیت در حوزه صادرات خدمات فنی مهندسی به ویژه در کشورهای سوریه و عراق، ارائه مشاوره های لازم درخصوص بازارهای هدف و آموزش مهندسان شرکت های علاقمند جهت ورود به بازارهای بین المللی در چهار سطح تعیین شده در دوره های آموزشی و سامان دهی شرکت های حقوقی سازمان های نظام مهندسی به منظور حضور قدرتمند در بازارهای هدف را اعلام کرد.
در پایان این نشست، دبیرخانه دائمی توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی و روابط بین الملل شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان به عضویت سه کار گروه سازمان مسکن، شرکت عمران ساختمان و نوسازی و شرکت مطالعات و مشاوره های فنی درآمد و مقرر شد جلسات به صورت مستمر با حضور شرکت کنندگان در کارگروه های مرتبط ادامه یابد.

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

   نظرات