پوشش ۲۸ مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران در ۴۸ ساعت گذشته /آتش نشانی رشت

پوشش ۲۸ مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران در ۴۸ ساعت گذشته /آتش نشانی رشت


۱۲۵ رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت- در ۴۸ ساعت گذشته اقدامات لازم جهت امداد رسانی در حوادث و اطفای آتش در ۲۸ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان توسط آتش نشانان و تیم های امداد و نجات مستقر در ۱۴ ایستگاه آتش نشانی رشت صورت گرفت .

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: مرکز ستاد فرماندهی و کنترل ۱۲۵ آتش نشانی در ۴۸ ساعت گذشته پاسخگوی یک هزار و شش تماس تلفنی شهروندان بوده است .

وی در ادامه افزود: از مجموع ۲۸ مورد عملیات آتش نشانان ۲ مورد حریق خودرو، ۴ مورد رها سازی حیوانات محبوس شده، ۶ مورد قفل درب و محبوس شدن افراد درمنزل مسکونی و آسانسور ، ۲ مورد حریق علفزار و ضایعات، ۶ مورد خدمات ایمنی و ۸ مورد دیگر شامل: حریق منزل مسکونی، استقرار خودرویی، رها سازی حلقه انگشتری از انگشت شهروند، حریق گاز پیک نیکی، واژگونی خودرو، سقوط یک اصله درخت، سیلان آب از پشت بام منزل مسکونی و اتصالی کنتور برق منزل مسکونی از دیگر عملیات آتش نشانان بوده است .

وی در ادامه به واژگونی خودروی سواری پراید که در ساعت ۱۵:۴۶ جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸ در جاده انزلی، جنب تالار سلطان رخ داده بود اشاره کرد و افزود: ۳ آتش نشان بهمراه یک دستگاه خودروی اطفایی سریعا خود را به محل حادثه رساندند و پس از اتخاذ تدابیر ایمنی و انتقال خودرو به حاشیه امن جاده به ایستگاه مراجعت نمودند.

مومنی در پایان افزود در این حادثه سرنشینان خودرو خانم (۳۴ ساله) و   کودک (۹ ساله و دو کودک ۲.۵ ساله) محبوس شده بودند که قبل از رسیدن مامورین توسط افراد حاضر در محل از خودرو خارج و توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل گردیدند.

شایان ذکر است: سازمان آتش نشانی رشت هم اینک با ۱۴ ایستگاه آتش نشانی در حال خدمت رسانی به شهروندان است که با توجه به آماده باش تمامی آتش نشانان حاضر در شیفت کاری، ۱۶ افسر ارشد بطور شبانه روز در خدمت سازمان و شهروندان هستند که می بایست در تمامی رخداد های اعلام شده در محدوده ایستگاه های مربوطه سریعا به محل حوادث اعزام شوند


لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات