تبلیغات در روابط عمومی (انیمیشن)

روابط عمومی گاهی با تبلیغ و پروپاگاندا و آگهی های تجارتی اشتباه می شود. این قبیل فعالیت ها ممکن است اجزای روابط عمومی را تشکیل دهند ولی اجزایی نیستند که حاصل جمع آنها مساوی با روابط‌عمومی باشد. بین این امور و فعالیت های روابط عمومی تفاوت فاحش وجود دارد. (کسی که به کار روابط عمومی می پردازد، هدفش تنها شهره ساختن این و آن نیست بلکه هدف او کشف امور مورد علاقه جامعه و ایجاد هماهنگی و اعتماد بین موسسه و جامعه بر مبنای تامین منافع و علاقه های طرفین می باشد.)

۴- انیمیشن:

انیمیشن به عنوان یک هنر - صنعت نام تکنیکی است که در آن هر فریم فیلم به صورت انفرادی چه به صورت یک گرافیک کامپیوتری یا عکاسی از یک تصویر و یا ایجاد تغییرات مکرر کوچک در یک واحد مدل (قسمت کلای میشن و استاپ موشن را ببینید) تولید و سپس فیلم‌برداری نتیجه توسط یک دوربین مخصوص انجام می‌پذیرد .

انیمیشن ها کاربرد های گوناگونی دارند، از قبیل: تیزر های تبلیغاتی، برنامه های علمی آموزشی، جلوه های ویژه یا انیمیشن ترکیب شده با فیلم، ساخت انیمیشن برای سرگرمی کودکانو نوجوانان، ساخت محیط های شبیه سازی شدهی واقی، ساخت بازی های کامپیوتری و ... .

تولیدات پویانمایی از جمله مهم ترین ابزارهای آموزشی به شمار می آیند و باید وجود آنها را در این آشفته بازار جذابیت های کاذب و بازی های رایانه ای مخرب، در حقیقت قدر دانست . امروزه کمتر ابزار آموزشی هست که برای کودکان و نوجوانان جذاب باشد و مورد قبول آنها واقع شود .

خوشبختانه رسانه های تصویری همچون فیلم و سریال و انیمیشن هنوز به صف عریض و طویل ابزارهای آموزشی مطرود بچه ها نپیوسته اند و می توان به آنها امید داشت برای این که جایگزین روش های آموزشی گذشته شوند؛ روش هایی که کودکان و نوجوانان امروز از آنها سرخورده و گریزان هستند .

دلایل برتری انیمیشن در تبلیغات :صرفه جویی در هزینه، صرفه جویی در زمان، امکان ساخت رویایی بزرگ، ایجاد شخصیت، جهان در دستان شماست، محدودیت زمانی ندارید.

از جمله فعالیت های روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مرکزی در این زمینه می توان به ساخت ۱۹ انیمیشن با موضوعات مختلفی همچون حفاظت از منابع آب زیرزمینی، ممنوعیت شنا در سدها، کیفیت منابع آب، بحران آب، فرونشست زمین، برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی و تبعات آن و ... اشاره کرد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب منطقه‌ای مرکزی

    منبع خبر

    شرکت آب منطقه‌ای مرکزی

    شرکت آب منطقه‌ای مرکزی یک شرکت می باشد

      نظرات