مراحل سرمایه گذاری در شهرداری شیراز تابع تشریفات قانونی است

مراحل سرمایه گذاری در شهرداری شیراز تابع تشریفات قانونی است

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز تاکید کرد: تمام مراحل سرمایه گذاری در این نهاد تابع تشریفاتی قانونی بوده و در چارچوپ شیوه نامه ها و مصوبات شورای اسلامی شهر شیراز انجام می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، محمدهادی هاشم پور در آیین تکریم و معارفه رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری شیراز عنوان کرد: در شهرداری پایبند به تمامی اصول و  قوانین حاکم بر سرمایه گذاری هستیم و بی شک در جهت تسهیل و جذب سرمایه اهتمام داریم.
وی از رئیس جدید سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری شیراز خواست تا ضمن پایبندی به قوانین، شیوه نامه ها و مصوبات شورای اسلامی شهر شیراز و تشریفات قانونی سرمایه گذاری را رعایت کند تا کاری سالم، شفاف و صحیح انجام شود.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز تاکید کرد: در شرایط فعلی اقتصادی انتظارات از سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی به لحاظ جذب منابع بالاست که با توجه به سوابق رییس جدید این سازمان، اطمینان دارم که حوزه سرمایه گذاری ضمن ایجاد تحول و تغییر رویکرد، در زمینه جذب سرمایه گذار نیز آینده ای روشن خواهد داشت.
هاشم پور بر تعامل رئیس جدید سازمان سرمایه گذاری شهرداری با  سرمایه‌گذاران تاکید کرد و گفت: کسی که می خواهد سرمایه‌گذاری کند به دنبال ضمانت اجرای اصل سود از سرمایه‌گذاری است و همین موضوع ضرورت اعتماد سازی برای  جذب سرمایه گذاران را بیشتر می کند.
هاشم پور با بیان اینکه سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار کار دشواری است، تصریح کرد: رونق سرمایه گذاری در شهر برای کاهش بیکاری، تنها به این سازمان و گروه خاصی تعلق ندارد و مربوط به کل مجموعه شهرداری است.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با اشاره به ماهیت مناقصه و مزایده ای بودن پروژه های سرمایه گذاری خاطرنشان کرد: باید آیین نامه مالی را با قوانین و مقررات مربوط به پروژه های سرمایه گذاری انطباق داد.
وی با تاکید بر اینکه برای ارائه یک بسته سرمایه گذاری و حتی اخذ یک پروانه ساختمانی باید ضوابط قانونی طی شود، اظهار کرد: در سازمان سرمایه گذاری برخی تصور می‌کردند که با تعریف شدن بسته، سرمایه گذاری حاصل خواهد شد. در صورتی که نباید تصور کنیم هر موضوعی که در ذهنمان شکل گرفت حتما می تواند به سرمایه گذاری ختم ‌شود.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز تعامل، شفافیت و تعهد به قوانین را از ارکان اصلی و از رویکردهای حوزه سرمایه گذاری دانست و گفت: اطمینان دارم که این خصوصیات اخلاقی در رئیس جدید سازمان سرمایه گذاری شهرداری شیراز وجود دارد.
هاشم پور مجموعه شهرداری را به لحاظ قوانین و مقررات، سازمانی پیچیده و سخت توصیف و با بیان اینکه کمتر سازمان و تشکیلاتی مانند شهرداری درگیر قانون و مقررات است، گفت: بیش از یکصد شرح وظیفه در قانون برای شهرداری‌ها پیش بینی شده که جذب سرمایه‌گذار یکی از مهم ترین وظایف آن است و بار اصلی آن بر دوش سازمان سرمایه گذاری قرار دارد.
وی با بیان اینکه طی سال‌های گذشته شاهد قوانین و آیین نامه های اجرایی متعددی بودیم که با مقتضیات امروز همخوانی نداشته اند، اضافه کرد: قوانین فعلی شهرداری‌ها ‌مربوط به سال ۱۳۴۵ است و باید بروز رسانی و مورد بازنگری قرار گیرند.
هادی شهدوست شیرازی، رئیس جدید سازمان سرمایه گذاری شهرداری شیراز نیز در این آیین با بیان اینکه سازمان سرمایه گذاری از سازمان‌های مهمی است که نقش بارزی در وضعیت درآمدی شهرداری دارد، عنوان کرد: وضعیت اقتصادی کشور شرایط مساعدی برای سرمایه گذاری ندارد اما با به کارگیری همه ایده‌ها، ظرفیت‌های شهر و تجربیات همکاران، می‌توان آینده خوبی را برای این سازمان متصور شد.
شهدوست ضمن تاکید بر اینکه اگر هدف کار باشد، کار تیمی و جمعی همیشه جواب می‌دهد، گفت: هدف را در سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی بر مبنای کار تیمی و جمعی قرار می دهیم.
مدیر کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری شیراز نیز در آیین تکریم و معارفه رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی بیان کرد: تغییر و تحولات روندی طبیعی در همه نهادها و سازمان‌هاست و همانگونه که شهر موجوی زنده و پویا است، سازمان‌ها هم باید پویایی و سرزندگی خود را حفظ کنند.
امید گشتاسبی‌ با بیان اینکه رئیس جدید سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز از مدیران شایسته شهرداری است که عملکرد بسیار خوبی از خود در منطقه تاریخی این کلانشهر به جای گذاشته، افزود: این سازمان از جمله سازمان های مهم و تاثیرگزار در شهرداری است و خروجی آن  ارزش و اهمیت بالایی دارد.
اسدپور مشاور شهردار شیراز هم در این نشست گفت: سابقه درخشان و همراه با تعامل شهدوست در شهرهای استان فارس و شهرداری ‌های مختلف یکی از عوامل تاثیرگذار در انتخاب وی به ریاست سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی است.
اسدپور با اشاره به تحقق بودجه شهرداری در سال گذشته خاطرنشان کرد: امیدواریم سازمان سرمایه گذاری بتواند به عنوان متولی امر سرمایه گذاری در شهر شیراز موفق باشد.
براساس این گزارش، شهردار شیراز طی حکمی هادی شهدوست شیرازی را به سمت رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری شیراز منصوب کرد. شهدوست پیش از شهردار منطقه هشت (منطقه تاریخی فرهنگی) شیراز بوده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات