شمار خانه های احداثی طرح مهر بیش از تعداد متقاضیان است

شمار خانه های احداثی طرح مهر بیش از تعداد متقاضیان است

www.BanaNews.irمعاون وزیر مسکن وشهرسازی گفت :براساس برنامه ریزی صورت گرفته به منظور پاسخگویی به متقاضیان واقعی مسکن در سطح کشور ،اکنون در چارچوب طرح مهر شمار خانه های احداثی بیش از تعداد متقاضیان در برخی از استانها گزارش شده است.

شمار خانه های احداثی طرح مهر بیش از تعداد متقاضیان است

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ' احمد اصغری مهرآبادی ' روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : برنامه تنظیم شده مسکن مهر افزون بر یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی است که شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت بیش از ۵۰ درصد سهمیه دارند .

وی افزود :براساس برنامه تنظیم شده شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت، ۹۷۰ هزار واحد مسکونی را درسهمیه دارند و شهرهای جدید نیز در مجموع سال ۸۹ و ۹۰ ، شمار ۳۷۰ هزار واحد مسکونی مهر را پوشش خواهند داد .

وی اضافه کرد:طرح مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت تحت نظر بنیاد مسکن ساخته می شود که سهمیه سال گذشته وامسال آن ۲۴۰ هزارواحد مسکونی است وبقیه خانه های مهر در اراضی بافت های فرسوده شهری ساخته خواهد شد.

مهرآبادی درخصوص روند پیشرفت واحد های مسکونی طرح مهر از انعقاد قرار داد احداث یک میلیون و ۴۳۰ هزار واحد مسکونی ،پی سازی یک میلیون و ۱۷۵هزار واحد ،اجرای اسکلت برای ۷۹۵ هزار دستگاه ، اجرای سقف برای ۷۰۵ هزار واحد ، سفت کاری ۴۶۵ هزار دستگاه و نازک کاری ۲۱۰ هزار واحد مسکونی خبر داد .

وی خاطرنشان ساخت برنامه مسکن مهر در سال ۱۳۸۹ شمار یک میلیون و ۱۰ هزار واحد مسکونی طراحی شد و برای امسال ساخت ۸۰۰ هزار دستگاه پیش بینی شده است .

معاون وزیر مسکن وشهرسازی گفت:اطلاعات موجود نشان می دهد که اکنون ۲۷ درصد واحد های مسکونی احداثی با بهره گیری ازفناوریهای نوین و به روش صنعتی ساخته می شود.

دولت در چارچوب طرح مهر بالاترین سقف تسهیلات بانکی را برای احداث واحد های مسکونی به روش صنعتی اختصاص داده که رقم آن ۲۵۰ میلیون ریال است و روش های نیمه صنعتی و سنتی به ترتیب ۲۲۰ و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی خواهند گرفت.

مدیرعامل سازمان ملی زمین ومسکن با بیان اینکه مسئولیت ساخت و ساز طرح مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت با این سازمان است ، گفت : اکنون ۹۳ درصد برنامه طرح مهر مربوط به شهرهای مذکور در سال های ۸۹ و ۹۰ شکل اجرایی به خود گرفته است.

وزیر مسکن وشهرسازی پیش از این وعده داده بود تا در پایان نیمه نخست سال جاری ۹۳۷ هزار واحد مسکونی طرح مهر (سهمیه مرحله اول این طرح که از خرداد ۱۳۸۶ اجرایی شد ) تحویل متقاضیان واجد شرایط شود .

مهرآبادی خاطرنشان ساخت :علاوه بر تامین زمین از اراضی دولتی ،موات و ملی در شهرهایی که فاقد اراضی دولتی بوده اند به میزان یک هزار میلیارد ریال زمین خریداری شده است و علاوه براین نسبت اراضی تخصیصی برای مسکن مهر در کل کشور بالغ بر ۱۵۰ هزار میلیارد ریال است .

    نظرات