ایجاد بهره‌وری و کاهش هزینه در بخش حمل و نقل را در دستور کار داریم

ایجاد بهره‌وری و کاهش هزینه در بخش حمل و نقل را در دستور کار داریم

www.BanaNews.irمعاون وزیر راه و ترابری و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: ایجاد بهره وری و کاهش هزینه در بخش حمل و نقل با استفاده از تکنولوژی یکی از اهداف اصلی این سازمان در سال جاری است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از ایسنا، دکتر شهریار افندی زاده در جمع مدیران خراسان شمالی با اشاره به اینکه نوسازی ناوگان یکی از برنامه های اصلی این سازمان در راستای اجرای این طرح است افزود: این امر به منظور کاهش آلودگی و کاهش سوخت انجام می شود.

وی ادامه داد: در این راستا برای نوسازی دستگاه های اتوبوس و مینی بوس کمک های بلا عوض پرداخت می شود.

افندی زاده با بیان اینکه حمل و نقل پایه اقتصاد درکشور است اظهار کرد: امروزه در دنیا بحث حمل و نقل و جابه جایی مناسب و با کیفیت بالا جزء اهداف است که جا به جایی ایمن و سریع کالا و مسافر یکی از دلایل اجرای این طرح است.

وی تاکید کرد: استان‌ها باید به سوی جذب سرمایه گذار و همچنین به دنبال جذب اعتبار از سوی بنگاه های زود بازده در این راستا باشند.

این مقام مسوول با ذکر اینکه پاشنه آشیل اجرای طرح هدفمند کردن یارانه، سیستم حمل و نقل بوده است بیان کرد: خوشبختانه این سیستم توانست این طرح را به خوبی انجام دهد.

وی ادامه داد: در موضوع استفاده از نرم افزار در ایمنی ترافیک اکنون آنالیزهای ترافیکی را داریم.

معاون وزیر راه و ترابری و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با ذکر اینکه هم اکنون برخی از کامیون ها یک طرف از مسیر را خالی و فاقد بار می روند ادامه داد: به دنبال ایجاد سامانه الکترونیکی برای توزیع بار و حل این مشکل هستیم.

وی همچنین در خصوص حمل و نقل روستایی بیان کرد: در صدد هستیم تا مراکز دهستان ها نیز دارای خط حمل و نقل خوب باشند.

به گفته ی افندی زاده ساماندهی وانت بارهایی که بیش از دو تن بار را حمل می کنند یکی دیگر از برنامه های این سازمان است که باید برای آنها بار نامه جهت جا به جایی بار صادر شود.

وی اشاره کرد: با توجه به قانون جدید راهنمایی و رانندگی نصب دوربین های ثبت سرعت یکی دیگر از برنامه های این سازمان است که انجام می شود و آماده هستیم تا نصب آنها را به پیمانکاران و بخش خصوصی واگذار کنیم.

افندی زاده تاکید کرد: امروز می توانیم مدیریت جاده ها را به صورت نرم افزاری انجام دهیم.

 

 

    نظرات