اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در فرهنگسراهای شیراز

اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در فرهنگسراهای شیراز


رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز از اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در تمامی فرهنگسراهای سطح شهر شیراز خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، ابراهیم گشتاسبی‌راد با اعلام این خبر گفت: در قالب برنامه زمان بندی شده در تمام مجموعه‌های تحت پوشش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز طرح بسیج ملی کنترل فشارخون اجرا می‌شود.
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز تصریح کرد: از ۲۳ خرداد تا ۱۳ تیرماه اکیپ‌های سیار از سوی مراکز بهداشت به فرهنگسراها، سراهای محله، خانه محلات و سراهای مهربانی اعزام می‌شوند تا شهروندان از خدمات مربوط به کنترل فشارخون بهره‌مند گردند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت کنترل فشارخون و تاثیر پرفشاری بر سلامت افراد جامعه و پیرو ابلاغ بسیج کنترل فشار خون از سوی وزارت بهداشت و درمان در راستای شناسایی به موقع بیماران فشارخونی در سطح تمامی اقشار مردم در سنین بیش از ۳۰ سال، این سازمان در این طرح مشارکت جدی دارد.
گشتاسبی‌راد هدف از اجرای این طرح را شناسایی به موقع بیماران فشارخونی در رده سنی بالای ۳۰ سال عنوان کرد و افزود: فشارخون بالا اصلی‌ترین عامل قابل تغییر برای ناتوانی و مرگ و میر زودرس ناشی از بیماری‌های قلبی، مزمن و سکته مغزی در جهان است و اگر کنترل شود از بسیاری از این بیماری‌ها پیشگیری می‌شود.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات