رفع تصرف ۱۸ هزار مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه ساواشی و حبله...

مدیر امور منابع آب فیروزکوه از رفع تصرف ۱۸ هزار مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه ساواشی و حبله رود در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی آب های سطحی و واحد حقوقی این امور حدود ۱۸ هزار مترمربع از اراضی بستر رودخانه ساواشی و حبله رود در محدوده جلیزجند و سرخدشت با اخذ دستور قضایی رفع تصرف گردید.

وی افزود: تخریب دیوارها، فنس کشی ها و اتاقک ها در حریم و بستر رودخانه ساواشی و حبله رود در یک روز کاری انجام شد.

عباسی همچنین تصریح کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آبهای سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها، گروه گشت و بازرسی این امور بطور مداوم در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض کشف هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز فوراً اقدامات لازم جهت رفع تصرف صورت می گیرد.

عباسی یادآور شد: در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف یا متخلفین جهت رفع تخلف داده می شود و در صورت بی توجهی به اخطارها با کسب دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می شود زیرا رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تامین آب شرب و تغذیه سفره های زیرزمینی می باشدکه باید از آنها به عنوان انفال حفاظت کرد.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان فیروزکوه با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات