برگزاری سومین رویداد گفت وگوهای انتقال تجربه در حوزه ادبیات

برگزاری سومین رویداد گفت وگوهای انتقال تجربه در حوزه ادبیات

سومین رویداد گفت وگوهای انتقال تجربه در حوزه ادبیات

سومین رویداد گفت و گوهای انتقال تجربه در حوزه ادبیات با حضور چهره های برجسته ادبیات و داستان نویسی در مشهد برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی، شهردار مشهد در حاشیه این رویداد که با حضور رییس جمعی از اعضای شورای شهر و معاونان و مدیران شهری، چهره های برجسته و تعداد زیادی از فعالان حوزه ادبیات به همت معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی برگزار شد، گفت: گفتگوهای انتقال تجربه به شکوفاشدن استعدادهای شهروندان کمک می‌کند.
وی افزود: مدیریت شهری وظیفه دارد زیرساخت‌های لازم برای توسعه را فراهم کند.
وی با تاکید بر اینکه توسعه فراهم آمدن زمینه لازم برای شکوفایی استعدادها است اظهارکرد: این رویداد کمک می‌کند تا با انتقال تجربه‌ استعدادهای نهفته شهروندان مشهدی شکوفا شود.
وی ادامه داد: در صورت تایید یونسکو مشهد قرار است به عنوان "شهر خلاق ادبیات" شناخته شود و همایش‌هایی از این دست مقدمه این اتفاق است.
*همایش گفتگوهای انتقال تجربه پیش زمینه ثبت مشهد به عنوان "شهر خلاق ادبیات" است
همچنین مهدی زارعی، معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد نیز در درحاشیه همایش گفتگوهای انتقال تجربه در حوزه ادبیات گفت: اقداماتی مانند برپایی این همایش در حوزه ادبیات و هنر مشهد پیش زمینه رویداد بزرگتری به نام "شهر خلاق ادبیات" است.
وی با اشاره به اینکه بنا داریم در این دوره مدیریت شهری رویکرد جدیدی در حوزه ادبیات داشته باشیم تا مشهد و خراسان بتواند به جایگاه باشکوه گذشته خود در حوزه ادبیات بازگردد، افزود: مدیریت شهری تکلیف خود می‌داند که فضای ارزشمند گذشته را برای آیندگان بازسازی کند.
گفتنی است همایش «گفتگوهای انتقال تجربه» و «کتاب‌های گویا» با حضور ۹ چهره ادبی برجسته در حوزه ادبیات از جمله هوشنگ مرادی کرمانی، محمدعلی بهمنی، مهدی فیروزان، شکوه قاسمنیا، محمد شمس لنگرودی، پیمان خاکسار، رستاک حلاج، نرگس آبیار و مسعود فراستی طی دو روز برگزار شد.
در این همایش شهریار آل شیخ معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، محمدرضا حیدری رییس و بتول گندمی، مسعود ریاضی و احسان اصولی اعضای شورای شهر و مجید خرمی سرپرست اداره کل روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد نیز حضور داشتند.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات