اجرای طرح‌های فضای سبز با اتکا به نهاده‌های تولیدی منطقه ۴ در سه ماه نخست امسال

اجرای طرح‌های فضای سبز با اتکا به نهاده‌های تولیدی منطقه ۴ در سه ماه نخست امسال

به گزارش شهریار ، اکبر امجدی با اعلام این مطلب اظهار کرد: طبق برنامه‌ای که از زمستان سال گذشته در نظر گرفته شده بود، شهرداری منطقه۴ تبریز در بهار ۹۸ یکی از تجربه‌های موفق گلکاری و درختکاری را پشت سر گذاشت .

وی تصریح کرد: کاشت ۱۷هزار جعبه بنفشه، ۳۵ هزار گلدان شب‌بو، ۱۳هزار اختر، ۶هزار بوته زرشک زینتی، ۱۴۰۰ گلدان رز، ۷۶۰۰ بوته برگنو و ۴۵۰ هزار بوته انواع گل‌های متفرقه، نشان‌دهنده تنوع بالای گلکاری‌های امسال شهرداری منطقه در معابر، میادین و بوستان ها و پارک‌های سطح منطقه بوده ‌است .

شهردار منطقه ۴ تبریز اضافه کرد: در کنار این تنوع و زیبایی، ماندگاری نهاده‌ها نیز مطابق پیش‌بینی‌ها و مطالعات بود به طوری که طبق ارزیابی‌ها، بیش از ۹۰ درصد گلکاری‌های بهار، به رغم گرمای روزهای نخست تابستان، هنوز طراوت خود را حفظ کرده‌اند .

امجدی با اشاره به برنامه‌های درختکاری منطقه گفت: همچنان که بارها تاکید کرده‌ایم، تامین منابع آبی، شرط اول درختکاری در حوزه منطقه۴ است؛ بر این اساس، کاشت بیش از دو هزار اصله انواع درخت بومی و مقاوم به همراه توزیع رایگان ۱۰ هزار اصله نهال و یک هزار بوته انواع درخت، در سطح منطقه با موفقیت، عملیاتی شده ‌است .

شهردار منطقه ۴ تبریز در پایان اظهار داشت: با این مقدمه بهاره، طرح‌های تابستانه را آغاز می‌کنیم و امیدواریم مشارکت و همکاری شهروندان، زمینه‌ساز زیبایی و طراوات منطقه در فصل پیش رو باشد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات