یکی از بزرگترین طرح های آبرسانی کشور درآستانه افتتاح است

نماینده مجری طرح آبرسانی به جهرم ازسد سلمان فارسی گفت این طرح در نوع خود منحصر بفرد بوده و با تلاش و کوشش فراوان درآستانه بهره برداری قرار دارد.

محمود نوروزی اظهارداشت تاکنون تامین آب شرب و بهداشت شهر جهرم از منابع زیر زمینی صورت می گرفت، بطوریکه  کمبود آب  از  منبع سطحی  با قابلیت اطمینان پایدار موجود درمنطقه یعنی سد سلمان فارسی است تامین می شود.

وی اشاره کردکه با کاهش وابستگی به کالاهای وارداتی و همچنین  بروز مشکلات اقتصادی پی در پی و توانستیم این طرح را با یاری پروردگار یکتا و حمایت مسئولین ملی و استانی درآستانه بهره برداری قرار دهیم.

نوروزی افزود این طرح به منظور رفع نیاز شرب و بهداشت جهرم تا افق ۱۴۲۰ به میزان ۱۰ میلیون متر مکعب در سال درنظر گرفته شده است و برای این منظور مجموعه ای کامل از یک طرح جامع و کامل آبرسانی را که شامل اجزای مختلف و  دارای ظرافت خلاقانه و منحصر بفردی می باشد بکار گیری شده است. این سامانه آبرسانی به گونه ای طراحی و ساخته شده که بتواند برای یک دوره طولانی مدت حداقل ۳۰ ساله و  شبانه روزی آب سالم را برای مردم این شهر تامین کند.

این کارشناس درباره مشخصات این طرح گفت این طرح شامل ۵۰ کیلومتر خط انتقال، ۲ ایستگاه پمپاژ آب در خشکی،  یک مجموعه تصفیه خانه متعارف، ۴ باب مخزن با ظرفیت ۱۷ هزار متر مکعب، ۳۴ کیلومتر شبکه ۲۰ کیلو ولت و پست اختصاصی فشار متوسط برق و ایستگاه آبگیر شناور که در کشور تقریباً بی همتا بوده و مجموعه ی تجهیزات مدیریت و راهبری که برای کنترل و بهره برداری این خط تعبیه شده است می باشد.

وی اشاره کرد به این طرح از جمله طرح های مهم و فنی استان و کشور بوده  که شرکت آب منطقه فارس در دست اجرا دارد و امید داریم با راه اندازی این طرح نگرانی مردم نسبت به تامین آب پایدار، سالم و بهداشتی کاملاً برطرف شود.

نوروزی اظهارداشت تا کنون کل هزینه طرح بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان بدون لحاظ ارزش زمانی پول بوده و امیدواریم با راه اندازی این طرح بدست مقامات کشوری و استانی آرزوی دیرینه ی و کمبود نیاز آبی مردم شریف جهرم برآورده شود.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات