چهارمین جلسه کارگروه سرمایه‌گذاری و مشارکت شهرداریها تشکیل شد

چهارمین جلسه کارگروه سرمایه‌گذاری و مشارکت شهرداریها تشکیل شد

چهارمین جلسه کارگروه سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها با حضور نمایندگان شهرداری‌های شیراز، دزفول، اهواز، ارومیه، خمینی‌شهر، و پاکدشت و استانداری مازندران به میزبانی دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، محسن کوشش تبار مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان در این جلسه گفت: موضوع قوانین سرمایه‌گذاری و مشارکت از مبادی مختلف پیگیری می‌شود در حال حاضر لایحه مشارکت عمومی خصوصی در کمیسیون‌های مجلس در حال بررسی می‌باشد و بنده نیز به‌عنوان نماینده سازمان با دو سناریوی متفاوت در این جلسات شرکت می‌کنم.

وی افزود: اولین سناریو ما اینکه کلیات این لایحه شامل شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باشد ولی موضوع سرمایه‌گذاری در شهرداری‌ها را به آیین‌نامه‌ای که بعداً توسط وزارت کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید محول نماید و در صورت عدم توفیق در سناریوی اول با عنایت به عمومی غیردولتی بودن شهرداری‌ها و متفاوت بودن آیین‌نامه‌های مالی و معاملاتی شهرداری‌ها از دستگاه‌های دولتی در ریز مواد لایحه ورود پیداکرده و فرایند سرمایه‌گذاری در شهرداری‌ها به‌صورت دقیق و بومی‌شده تعریف گردد.

وی اضافه کرد: از طرفی دیگر موضوع سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها در لایحه درآمد پایدار نیز موردتوجه سازمان بود و در این لایحه نیز به دنبال رفع خلا قانون سرمایه‌گذاری در شهرداری‌ها هستیم .

وی افزود: در حال حاضر با عنایت به زمان‌بر بودن تصویب قوانین فوق الاشاره و کاستی‌های مجود در شیوه‌نامه ابلاغی سال ۱۳۹۱، اصلاح شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری و مشارکت در دستور کار این جلسه قرار داده‌شده است.

وی اضافه کرد: فی‌مابین جلسه سوم و این جلسه پیش‌نویس اصلاحیه شیوه‌نامه توسط گروه کارشناسی تهیه و به اعضای کارگروه ارسال گردید تا پس از مطالعه و بررسی در جلسه چهارم موردبحث و بررسی قرارگیرد و توانستیم در فرصت زمانی که در این جلسه داشتیم موادی از آن را بررسی و به تصویب اعضای کارگروه برسانیم و مقرر گردید با توجه به نیاز ساعات بیشتر برای بررسی مواد دیگر، جلسه بعدی در شهر ارومیه به‌صورت یک روز کامل به این موضوع تخصیص داده شود.

کوشش تبار همچنین یادآور شد: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به‌منظور بررسی مشکلات حوزه سرمایه‌گذاری در شهرداری‌ها، کارگروه سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها از دی‌ماه سال ۱۳۹۷ با حضور تعدادی از شهرداری‌ها در سازمان تشکیل شد که به‌طور منظم جلسات آن در حال برگزاری می‌باشد.

در چهارمین جلسه کارگروه فرج زاده قائم‌مقام شهرداری شیراز، صفی خانی رئیس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری اهواز، اشرفی معاون مالی و اقتصادی شهرداری ارومیه، ابطحی معاون مالی واداری شهرداری خمینی‌شهر، تاجیک مدیر سرمایه‌گذاری شهرداری پاکدشت، فرهاد نژاد مشاور سرمایه‌گذاری شهرداری دزفول، یادگاری مشاور حقوقی شهرداری اهواز، طوسی نماینده دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران، کوشش تبار مدیرکل، ژیلایی معاون و حق پناه رئیس اداره امور اقتصادی و سرمایه‌گذاری دفتر اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور حضور داشتند.

لینک اصل خبر در سایت سازمان شهرداریها و دهیاریها

  منبع خبر

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات