برگزاری اردوی یک روزه ویژه بانوان در سد لتیان

با هماهنگی دفتر امور بانوان شرکت، به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر اردوی یک روزه ویژه بانوان همکار در سد لتیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، در این اردوی یک روزه "مریم خندابی" مدرس دانشگاه، خطیب و مبلغ برگزار شد، اظهار کرد: هدف از خلقت کل موجودات عالم، رشد و تکامل بوده و انسان دارای دو وجه جسمی و روحی است و کل مخلوقات برای رشد و کمال خود نیازمند بستر مناسب می باشند و همواره خانواده  زمینه رشد و تامین نیازهای اولیه و ثانویه را فراهم می کند.

وی با بیان  اینکه خانه مکان رشد جسم و خانواده جایگاه رشد و ارتقاء شخصیت هر فرد می باشد، تصریح کرد: زن مربی و عنصر مهم تربیت انسان در محل امن خانواده است و نقش خانواده در تربیت و تعالی انسان در آیات متعددی در قرآن کریم بیان شده است.

خندابی با اشاره به اینکه در داستان حضرت عیسی (ع)، حضرت مریم (س) و مادر وی نقش مهمی در تربیت وی داشته اند، عنوان کرد: آیات بسیار زیبای سوره آل عمران به بیان حالات این دو بانوی مقدس اختصاص داده شده است. در داستان حضرت موسی (ع) نیز به نقش مهم مادر ایشان، خواهر و حضرت آسیه (س) پرداخته شده است و در داستان حضرت ابراهیم (س) و حضرت هاجر (س) نقش تربیتی این بانوی توانمند در تکامل حضرت اسماعیل (س) و از همه مهم تر آبادانی و پیشرفت شهر مکه خبر از اهمیت و تاثیر به سزای وجود زن در خلقت می دهد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مادر در خانواده محور رشد و تکامل و مدار عاطفی افراد می باشد و نیازمند علم و آگاهی لازم و مهارت های کافی در رسیدن به این هدف متعالی است.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات