رفع موانع و ایمن سازی بستر رودخانه شادچای برای عبور آب

مدیر امور منابع آب شهرستان های شهریار، ملارد و قدس از تعریض و تعمیق و انجام اصلاحات مهندسی و همچنین آزادسازی ۷۰۰۰ مترمربع از بستر رودخانه شادچای در محدوده عملکرد این امور در منطقه صباشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران،"غلامعلی محمدی بیدختی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با تلاش واحد گشت و بازرسی این عملیات با بکارگیری یک دستگاه لودر با همکاری شهرداری صباشهر به مدت یک هفته که آغاز کرده کماکان این عملیات تا بهبود هندسی رودخانه در مسیر بستر و مسیر رودخانه شادچای در محدوده صباشهر ادامه دارد.

وی افزود: با شروع سال جاری و در فروردین و اردیبهشت، اکیپ های نظارت بر منابع آب این امور با تلاش گسترده و نظارت مستمر رودخانه ها و برنامه ریزی و پیگیری بسیج امکانات شهرستان در کنترل سیلاب های رودخانه های کرج و شادچای و کاهش مخاطرات آن، اقدامات ایمنی ساز در هدایت سیلابی را در رودخانه های کرج شرقی و غربی و شاهچای را بعمل آورده و بعد از ۲۰ سال در کلیه مجاری فعال رودخانه کرج سیلاب بطور ایمن از حوزه عملکرد این امور به پایین دست انتقال یافت.

بیدختی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهریار به عنوان متولی منابع آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای با هرگونه تخلف و سو استفاده از منابع سطحی و زیر زمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات