توجه دولت به منابع آبی بسیار قابل تقدیر است

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: حساسیت و میزان توجه دولت به بحران های محیط زیستی و منابع آبی بسیار قابل تقدیر است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان همدان، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در شورای اداری گفت: دولت تدبیر در حوزه محیط زیست و حفظ منابع آب تلاش چشمگیری داشته است.

محمد کاظمی ابراز داشت: توجه دولت تدبیر و امید به مباحث محیط زیستی چشمگیر است و تلاش بسیار خوبی را در این زمینه از دولت روحانی شاهد هستیم.

وی اظهار داشت: دولت در حفظ منابع محیط زیستی و آبی تلاش مطلوبی داشته و همواره مسئول پذیر است.

وی اضافه کرد: حساسیت و میزان توجه دولت به بحران های محیط زیستی و منابع آبی بسیار قابل تقدیر است و انتظار داریم صدا و سیما نیز نسبت به فرهنگ سازی لازم بیشتر مشارکت کند.

کاظمی بیان کرد: امروز مباحث محیط زیست نیاز به فرهنگ سازی دارد و صدا و سیما در اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم تاثیر بسزایی دارد.

وی خاطرنشان کرد: به هر حال از قبل انقلاب تاکنون استفاده بهینه و مفید از منابع خدادادی و پاک محیط زیست و منابع طبیعی صورت نگرفت و مردم به فراخور توان نه قانونی، از منابع زیرزمینی آب استفاده کردند و تخریب جنگل ها و منابع طبیعی را نیز شاهد بوده ایم.

وی حق آبه تالاب آق گل را حق قانونی شهرستان ملایر عنوان کرد و افزود: حق آبه تالاب با ۲ میلیون متر مکعب باید تامین تا اکولوژی منطقه حفظ شود.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس همچنین با اشاره به وجود ۲۴ هزار هکتار منطقه حفاظت شده در این شهرستان اظهار داشت: این در حالیست که برای حفاظت از این مناطق کمبود نیرو داریم و به عنوان یکی از درخواست‌های مهم نیازمند تامین نیرو برای این مناطق هستیم.

کاظمی تالاب آق گل را ظرفیت مهمی برای توسعه گردشگری این منطقه و استان دانست و ادامه داد: انتظار داریم با تامین نیازهای تالاب آق گل از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان همدان

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای همدان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای همدان

    شركت آب منطقه‌ای همدان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات