مشهد به شهر گفتگو در میان ادیان و مذاهب مختلف تبدیل شود/ اقدامات ...

مشهد به شهر گفتگو در میان ادیان و مذاهب مختلف تبدیل شود/ اقدامات ...

مشهد به شهر گفتگو در میان ادیان و مذاهب مختلف تبدیل شود/ اقدامات مدیریت شهری در آغاز و اجرای پروژه های عمرانی قابل تقدیر است

رییس شورای شهر مشهد با اشاره به دهه کرامت و سیره امام رضا (ع) در گفتگو با افراد دارای عقاید مختلف و برگزاری مناظرات گفت: با توجه به سیره رضوی می توانیم مشهد را به شهر گفتگو میان مذاهب مختلف تبدیل کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حیدری امروز و در شصت و چهارمین جلسه علنی شوارای شهر مشهد افزود: دهه کرامت فرصتی است که باید با توجه به فرهنگ و سیره رضوی در راستای ایجاد فرصت گفتگو و نشاط و شادابی در شهر آن را مغتنم شمرد.
وی با بیان این که حدود ۱۴۰ وقفنامه در مرکز اسناد آستان قدس رضوی در خصوص برپایی جشن و سرور در ایام ولادت حضرت رضا (ع) وجود دارد، اظهار کرد: این نشاندهنده اهمیت دادن مردم از گذشته به بحث نشاط و شادابی در جامعه به ویژه در ایام تولد حضرت رضا(ع) است.
وی تصریح کرد: معتقدم معرفت‌شناسی فرهنگ رضوی مسئولیتی است که متوجه همه از جمله مدیریت شهری است که خوشبختانه در کنار سایر دستگاه ها اقدامات خوبی را در دهه کرامت انجام داده است.
حیدری با اشاره به این که رویکرد امام رضا (ع) در برگزاری مناظرات علمی نشان می‌دهد که ما هم می‌توانیم مشهد را به شهر گفتگو در میان ادیان و مذاهب مختلف تبدیل کنیم ادامه داد: یکی از اقدامات خوب شورای پنجم تدوین منشور حقوق شهرنشینی به همت کمیسیون حقوقی شورا است که شنبه هفته آینده و در دهه کرامت رونمایی می‌شود.
رییس شورای شهرمشهد گفت: یکی دیگر از مناسبت های پیش رو روز عفاف و حجاب و قیام مردم مشهد در مسجد گوهرشاد برعلیه کشف حجاب و انتخاب نوع پوشش از سوی رضا خان است که حرکت مردمی علیه استبداد بود.
وی به روز جهانی بدون پلاستیک اشاره کرد و افزود: این موضوع در جامعه ما مغفول مانده است اما با این حال در راستای کاهش استفاده از پلاستیک نسبت به جایگزینی کیسه های پارچه ای با پلاستیک در فروشگاه‌های شهرداری اقدام شده است.
وی اضافه کرد: اکنون شاهد این هستیم که با تلاش های مدیریت شهری در این شرایط سخت هر ماه یک پروژه عمرانی در مشهد کلنگ می‌خورد که در این خصوص از شهردار جوان ،معاونان و همکاران آنان تشکر می کنیم.
حیدری به اقدامات انجام شده در راستای تحقق شهر هوشمند اشاره کرد، و ادامه داد: در این مسیر اکنون اولین منطقه شهری برای تحقق شهرداری الکترونیک در منطقه دوازده مشهد در حال اجراست.
*اولویت مدیریت شهری و شورای شهر اتمام پروژه های نیمه تمام است
همچنین رمضانعلی فیضی، رییس کمیسیون مناطق کم برخوردار و پیرامونی شورای شهر مشهد نیز در نطق پیش از دستور با تاکید بر توجه ویژه شورای پنجم به مناطق کم برخوردار و پیرامونی مشهد گفت: یکی از اولویت های مدیریت شهری و شورای پنجم اتمام پروژه‌های نیمه ‌تمام، است که در دستور کار قرارگرفته است.
وی افزود: مدیریت شهری در این دوره تمام پروژه‌های نیمه تمام دوره قبل را یا کامل کرده و یا این پروژه‌ها در آستانه تکمیل هستند.
وی به بازگشایی معبر بسکابادی و آغاز آسفالت ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار مترمربع از معابر شهر مشهد اشاره و اظهار کرد: اختصاص سهم ۵۰ درصدی آسفالت به معابر حاشیه شهر مشهد از افتخارات شورای پنجم است.
فیضی تصریح کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا در فرصت باقی مانده پروژه‌هایی مانند رفع مشکل ترافیک مسیرجمعه بازار به پنجتن، محور شهید کامیاب به مجلسی و خیابان رسالت و توسعه شبکه فاضلاب تا روستاهای حریم محلات دروی، پنجتن و... دراولویت قرار گیرد.
رییس کمیسیون مناطق کم برخوردار و پیرامونی شورای شهر مشهد ادامه داد: همچنین معرفی و اجرای گودال حاج محمد علی فخار، شهید شفیعی و اجرای حداقل دو پروژه اجرای تقاطع غیرهمسطح مصلی از دیگر محورهای مد نظر شورای شهر پنجم است.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات