شفافیت چالش های صنعت آب و برق برای جلب مشارکت عمومی

مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران گفت: مردم باید از سطح آگاهی مناسبی برخوردار باشند و در این راستا قرار بر این شد به منظور شفافیت بیشتر علت بسیاری از این چالش ها از طریق کارشناسان به اطلاع مردم برسانند تا مردم همراهی بیشتری داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، امین بابایی در اولین نشست شورای اطلاع رسانی صنعت آب و برق در محل شرکت آب منطقه ای تهران با بیان مطلب فوق اظهار داشت: مجموعه مدیریتی استان تهران با توجه به شرایط خاص مصرف آب و برق در تابستان تدابیر مدیریتی لازم را تبیین کرده و در چارچوب سرفصل هایی ابلاغ کرده است.

وی افزود: به موازات این دستورالعمل ها شورای اطلاع رسانی صنعت آب و برق استان تهران با محوریت شرکت آب منطقه ای تهران نحوه اطلاع رسانی عمومی  را تبیین کرده و قرار بر این شد با یک سری از ابداعات و نوآوری هایی در عرصه اطلاع رسانی و فرهنگسازی، چالش های پیشرو را به اطلاع مردم فرهیخته استان تهران برسانیم.

بابایی با تاکید بر اینکه مصرف برق در استان تهران به مرحله هشدار رسیده است، گفت: با آگاهی بخشی و همکاری مردم در استان تهران می توان از بروز خاموشی جلوگیری کرد. همچنین علی رغم وقوع بارش های مناسب در سال آبی جاری اما تاسیسات انتقال و تصفیه آب از ظرفیت مشخصی برخوردار است و فرایند پیچیده ای روی آن انجام می شود تا به دست هموطنان برسد بنابراین  مردم با صرفه جویی در مصرف آب، می توان فصل گرما را سپری کنند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران فرایند اطلاع رسانی در حوزه آب و برق را یک فرایند تخصصی عنوان کرد و گفت: نوع اطلاعیه هایی که در خصوص مباحث فنی در خصوص علل وقوع چالش وجود دارد، برای عموم مردم سخت است در نتیجه با پرداختن به مباحث کلی این هشدار را باید به مردم داد که وضعیت مناسبی در بخش برق تهران وجود ندارد.

وی از ابلاغ بخشنامه چهاربندی از سوی استاندار تهران به دستگاه های اجرایی خبر داد و گفت: بر اساس این این بخشنامه دستگاه های اجرایی از ساعت ۱۲ الی ۱۳ وسایل سرمایشی پر مصرف خود را خاموش کنند و درجه حرارتی  کمتر از ۲۵ درجه نباشد.

بابایی یادآور شد: شورای اطلاع رسانی صنعت آب و برق وظیفه اطلاع رسانی این بخشنامه ها را داشته و علاوه بر آن باید از طریق آگاهی بخشی مردم را نسبت به انجام مدیریت مصرف تشویق کنند.

وی هشدار داد: اگر مدیریت مصرف از طریق مردم و دستگاه های اجرایی صورت نگیرد با چالش جدی در زمینه تامین برق مواجه خواهیم شد بنابراین با همراهی عمومی می توان به خوبی از چالش های پیشرو عبور کرد.

بابایی با بیان اینکه مسوولان باید چالش ها را برای مردم بازگو کنند، یادآور شد: مردم باید از سطح آگاهی مناسبی برخوردار باشند و در این راستا قرار بر این شد به منظور شفافیت بیشتر علت بسیاری از این چالش ها از طریق کارشناسان به اطلاع مردم برسانند تا مردم همراهی بیشتری داشته باشند.

وی افزود: با توجه به بارندگی های اخیر در بخش آب مشکلی از بابت تامین آب نیست اما در حال حاضر مشکل توزیع آب داریم و مردم باید در جریان این مشکلات قرار گیرند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران خاطرنشان کرد: آگاهی بخشی باید به شکل مطلوب  و منطقی صورت گیرد که شورای اطلاع رسانی صنعت آب و برق استان این وظیفه را بر عهده دارد تا این چالش ها را به اطلاع مردم برساند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات