انسداد ۳۰ حلقه چاه غیرمجاز در استان مرکزی/ صرفه جویی ۷۰۰ هزار...

مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای مرکزی از پر و مسلوب المنفعه کردن ۳۰ حلقه چاه غیرمجاز در سه ماهه ابتدایی سال جاری با صرفه جویی حدود ۷۰۰ هزار مترمکعب آب در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مرکزی، مهندس رحمان کریمی گفت: تعداد ۳۰ حلقه چاه غیرمجاز در سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ در استان مرکزی شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی وهمکاری نیروهای انتظامی پر و مسلوب المنفعه گردیدکه سبب صرفه جویی حدود ۷۰۰ هزار مترمکعب آب زیرزمینی در استان شد.

مهندس کریمی افزود:: با توجه به خشکسالی‌هایی که سال‌های اخیر رخ داده و میزان کم بارندگی ، حفر چاه‌های غیر مجاز و اضافه برداشت از منابع آبی و سفره‌های زیر زمینی، وضعیت منابع آبی استان را با چالش جدی مواجه کرده است و اگر با این معضلات برخورد نشود در آینده با کمبود شدید آب مواجه خواهیم بود.

وی ابراز داشت: نیروهای گشت و بازرسی شرکت آب منطقه‌ای مرکزی به صورت شبانه‌روزی در سطح استان کلیه دشت‌ها را رصد می‌کنند و هیچگونه حاشیه امنی برای کشاورزانی که ازطریق چاه‌های غیرمجاز مبادرت به کشت می‌کنند وجود ندارد، چراکه در هر لحظه امکان شناسایی و انسداد این چاه‌ها وجود دارد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب منطقه‌ای مرکزی

    منبع خبر

    شرکت آب منطقه‌ای مرکزی

    شرکت آب منطقه‌ای مرکزی یک شرکت می باشد

      نظرات