اعتبارات وزارت مسکن ۱۹ درصد کاهش یافت

اعتبارات وزارت مسکن ۱۹ درصد کاهش یافت

معاون عمرانی وزیر مسکن و شهرسازی از کاهش ۱۹ درصدی بودجه این وزارتخانه در سال جاری خبر داد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد جعفر علیزاده شامگاه سه شنبه در نشست بررسی مشکلات پروژه بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی نهاوند اظهار داشت: چهار هزار و ۵۰ میلیارد ریال اعتبار در بودجه سال جاری به این وزارتخانه اختصاص یافته که نسبت به سال گذشته ۱۹ درصد کاهش دارد.

وی با بیان اینکه بودجه اختصاص یافته به این وزارتخانه برای اجرای پروژه های عمرانی کافی نیست، افزود: با این وجود بسیاری از طرح ها در زمان تعیین شده به بهره برداری می رسد.

امسال ۵۴ پروژه بیمارستانی در کشور بهره‌برداری می شود

معاون عمرانی وزیر مسکن و شهرسازی ادامه داد: تا پایان سال جاری تعداد ۵۴ پروژه بیمارستانی در کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

علیزاده با بیان اینکه در حال حاضر ۱۴۸ پروژه بیمارستانی در کشور در حال ساخت است، گفت: در سال جاری ۲۰ پروژه بیمارستانی دیگر به این تعداد اضافه شده و در مجموع تعداد پروژه ها به ۱۶۸ بیمارستان با ۲۲ هزار تخت بیمارستانی رسیده است.

وی تاکید کرد: در سال جاری ۶۸ طرح شامل ۵۴ بیمارستان با سه هزار و ۱۵۰ تخت، ساختمان ۱۱ اداره کل، ورزشگاه و چند طرح فرهنگی در کشور به بهره برداری می رسد.

معاون عمرانی وزیر مسکن و شهرسازی با بیان اینکه چهار هزار میلیارد ریال اعتبار برای بهره برداری از طرح های سالجاری نیاز است، گفت: ۲۱ هزار میلیارد ریال اعتبار نیز برای بهره برداری از طرح های در حال اجرا تا پایان برنامه پنجم کشور نیاز است.

وی از برابری ورودی و خروجی پروژه‌ها در وزارت مسکن خبر داد و گفت: به هر میزان که پروژه عمرانی در این وزارت به بهره‌برداری برسد پروژه جدید برای ایجاد و ساخت تعریف و کلنگ‌زنی می‌شود.

دو میلیون و ۶۰۰ هزار مترمربع ساختمان در کشور ساخته شد

معاون عمرانی وزیر مسکن و شهرسازی از ساخت دو میلیون و ۶۰۰ هزار متر مربع ساختمان توسط معاونت عمرانی وزارت مسکن در کشور با ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار خبر داد.

وی در خصوص بیمارستانهای در دست احداث استان همدان گفت: در حال حاضر چهار طرح بیمارستانی هم در استان همدان در حال اجراست که برای بهره برداری از بیمارستان نهاوند با ۶۵۰ تخت ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: سه بیمارستان از چهار بیمارستان در حال ساخت این استان تا پایان سال ۹۲ به بهره برداری می رسد.

ساخت بیمارستان نهاوند با ۳۵ درصد پیشرفت همراه است

به گزارش بنانیوز به نقل از مهر، فرماندار نهاوند نیز از روند پیشرفت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی نهاوند اعلام رضایت کرد و اضافه کرد: این پروژه در اسفند ماه سال ۸۸ کلنگ زنی شد در حال حاضر ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

اسماعیل زارعی‌کوشا گفت: این پروژه در چهار طبقه و در ۶۳ هزار مترمربع با ۱۹ میلیارد تومان اعتبار مصوب در حال ساخت است.

وی زیربنای این طرح را ۱۳ هزار مترمربع اعلام کرد و گفت: از این میزان ۱۲ هزار و ۲۰۰ مترمربع آن ساختمان اصلی است و مابقی ساختمان های جنبی آن است.

زارعی کوشا افزود: امسال یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار برای اجرای این طرح درنظر گرفته شده است.

فرماندار نهاوند افزود: برای تکمیل این طرح ۱۹۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده که از محل اعتبارات وزارت مسکن تامین می شود.

 

 

    نظرات