ادارات الگوی مردم در مصرف بهینه برق هستند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: ادارات و سازمان‌ها الگوی مردم در مصرف بهینه  برق هستند و باید در این زمینه پیشرو باشند.

مهندس محمد اله داد در جلسه شورای اداری شهرستان اراک که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد،بابیان این مطلب افزود: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده، به اداراتی که میزان بهره گیری آن‌ها از انرژی برق خارج از الگوی مصرف بهینه باشد، اخطار داده شده و در مرحله بعد ضمن هماهنگی با فرمانداران شهرستان‌ها، اقدامات قاطعی انجام خواهد شد .

وی ادامه داد: با توجه به روند افزایش دما، اجرای برنامه‌ها و مسائل مرتبط با کاهش پیک بار و مدیریت مصرف یکی از اولویت های مهم صنعت برق است.

وی بابیان اینکه ۳۰درصد مصرف برق کشور در تابستان مربوط به استفاده از سیستم‌های سرمایشی است،افزود: بهترین حالت این است که رشد مصرف بخش مولد باشد ولی متاسفانه این افزایش در بخش سرمایشی است.

مهندس اله‌داد تصریح کرد: توجه به روند افزایشی دما و به طبع آن افزایش مصرف برق، ۲۶ تیر ماه در استان بیشترین مصرف را داشتیم وشاهد رشد بار در شبکه  بودیم، بر همین اساس در این شرایط به‌منظور تامین برق پایدار بیش از هر زمان دیگری نیازمند مدیریت مصرف برق هستیم .

وی به موضوع لزوم همکاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی در حذف و کاهش سیستم سرمایشی و به مدار آمدن ژنراتورهای برق اضطراری در ساعت پیک مصرف اشاره کرد و گفت: اگر در زمان پیک مصرف از ظرفیت ژنراتورهای برق اضطراری استان استفاده شود، کمبود انرژی در ساعات پیک در تابستان به‌طور قابل ملاحظه‌ای جبران خواهد شد .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی بابیان اینکه تامین برق پایدار و مستمر منوط به وصول مطالبات است ،افزود: ادارات استان درپرداخت به موقع قبض بهای برق پیشگام باشند.

لینک اصل خبر در سایت شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی

  منبع خبر

  شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی

  شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی

  شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی یک شرکت در شهر اراک می باشد

   نظرات