هزینه احداث هرکیلومتر مسیر مترو با تجهیزات ۷۰۰میلیارد ریال است

هزینه احداث هرکیلومتر مسیر مترو با تجهیزات ۷۰۰میلیارد ریال است

www.BanaNews.irسخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی معتقد است :هزینه احداث هر کیلومتر مسیر مترو با تجهیزات در تهران ۷۰۰ میلیارد ریال است که برای برطرف ساختن معضل ترافیک یک ضرورت به شمار می آید .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد رضا حسین نژاد روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود :در زمان حاضرشاهد انفجار ترافیک هستیم و این معضل هزینه سنگینی بر دولت و مردم تحمیل می کند که برای برطرف ساختن آن توسعه حمل ونقل عمومی اجتناب ناپذیر است .

پیش از این 'سید جعفر تشکری هاشمی '‌،‌ معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفته بود برای احداث هر کیلومتر مترو ۴۰۰ میلیارد ریال باید هزینه شود و برای احداث ۱۵ کیلومتر مترو نیاز به شش هزار میلیارد ریال اعتبار وجود دارد.

براساس طرح جامع حمل ونقل و ترافیک تهران سالانه ۱۸ کیلومتر مسیر مترو باید احداث شود.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی گفت : نیاز اساسی شهروندان در کلان شهرهای کشور بهره گیری از خطوط مترو ، اتوبوس های تندرو و دیگر امکاناتی است که برای حمل ونقل عمومی به کار گرفته می شود .

اکنون روزانه حدود ۲ میلیون نفر در تهران در قالب چهار خط به طول ۱۲۵ کیلومتر از مترو بهره می گیرند .

حسین نژاد با اشاره به اختصاص ۲ میلیارد دلار برای خطوط مترو کلان شهرها در بودجه سال ۹۰ گفت : زمانی می توانیم آسایش مردم را فراهم سازیم که از همه ابزارهای برای مدیریت مطلوب بهره گیریم.

آمارهای غیر رسمی حاکی از آن است که چنانچه سالانه ۱۵ کیلومتر مسیر مترو در تهران ساخته شود ، به میزان ۴۵۰ میلیارد تومان از محل جابجایی مسافران شهری در هزینه های کشور صرفه جویی می شود .

شهرداریها ۵۰ درصد هزینه های توسعه مترو را برعهده دارند و بقیه از سوی دولت تامین می شود .

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد : طرح آمایش عمرانی که فضاهای مختلف را در کشور مشخص می سازد و نقش مهمی در جلوگیری از مهاجرتها به دنبال دارد ، به تصویب برسد .

 

 

    نظرات