بلاتکلیفی در انتخاب مدیرکل جدید راه و ترابری

بلاتکلیفی در انتخاب مدیرکل جدید راه و ترابری

www.BanaNews.irبلاتکلیفی برسر تعیین مدیرکل جدید راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد همچنان ادامه دارد و در این راستا ردپاهایی از اختلاف برای این انتخاب نیز دیده می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) پس از آنکه منوچهر حبیبی مدیرکل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد به سمت معاون جدید عمرانی استانداری ارتقا یافت، گمانه زنیها برای جانشین وی آغاز شد و بعد از چندی قرعه به نام محمد جعفر زاهدی یکی از معاونین این اداره کل افتاد و حکم مدیرکلی این مدیر۳۹ ساله صادر شد.

اما در روزی که قرار بود آیین تودیع و معارفه مدیرکل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد با حضور رئیس سازمان حمل و نقل و پایانه های کشور و قائم مقام وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت، توسعه و حمل و نقل و زیربناهای وزارت راه برگزار شود این جلسه دو ساعت مانده به آغاز لغو شد تا پروسه انتصاب مدیرکل یکی از کلیدی ترین دستگاههای اجرایی استان پیچیده تر شود.

اگرچه معاون عمرانی استانداری عدم حضور مسئولان وزارت راه و ترابری به دلیل مشکلات کاری و مشغله شغلی را علت لغو این مراسم عنوان کرده بود اما صدور حکم سرپرستی برای سید محمدباقر عبدی پور یکی دیگر از معاونین این اداره کل در روز گذشته نشان داد که مسئله چیز دیگری است.

برخی شنیده ها حاکی از مخالفت نمایندگان استان در مجلس با این انتصاب است. موضوعی که اگرچه ستار هدایتخواه نماینده بویراحمد و دنا آن را رد می کند اما از صحبتهای او می توان ردپایی از این مخالفت را یافت.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس با اشاره به عدم هماهنگی با مجمع نمایندگان استان در خصوص این انتصاب می گوید: تا زمانی که وزیر جدید برای وزارتخانه زیربنایی مطرح نشده نمی توان مدیرکل منصوب کرد.

با این حال در روزهایی که وزارت راه و ترابری دربلاتکلیفی ادغام و انتخاب وزیر و اختلاف مجلس و دولت در این خصوص است اداره کل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یکی از مهمترین دستگاههای اجرایی استان نیز از این بلاتکلیفی بی بهره نمانده است.

بلاتکلیفی که می تواند با توجه به در دست احداث بودن پروژه های مهم راهسازی در استان خسارت فراوانی در این حوزه دربر داشته باشد و منجر به کندی روند توسعه راههای استان شود.

به گفته کارشناسان "راه" یکی از زیربناهای اصلی توسعه در کهگیلویه و بویراحمد است و با تکمیل راههای در دست احداث استان، کهگیلویه و وبویراحمد از بن بست کنونی خارج می شود.

 

 

    نظرات