تـداوم اداره وزارت راه بـا سـرپـرسـت، تـا پـایـان خـرداد

تـداوم اداره وزارت راه بـا سـرپـرسـت، تـا پـایـان خـرداد

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، از تداوم اداره وزارت راه و ترابری به صورت سرپرستی تا پایان خرداد سال جاری خبر داد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدرضا باهنر، نائب رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز صبح مجلس در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان در مورد بحث ادغام سه وزارتخانه مسکن و شهرسازی، راه و ترابری و اطلاعات و فناوری ارتباطات اظهار داشت: نمی توان با لایحه‌ای که قبلا به تصویب رسیده، مخالفت کرد اما آنچه که امروز اتفاق افتاده است این است که وزارت راه و ترابری با سرپرست اداره می‌شود که این امر خلاف قانون اساسی بود، به همین دلیل رییس‌جمهور از مقام معظم رهبری اجازه گرفتند تا ۱۲ خرداد این روند ادامه یابد.

وی اضافه کرد: با توجه به تاخیر لایحه مجددا درخواست شد تا آخر خرداد این روند ادامه یابد که مقام معظم رهبری نیز موافقت کردند.

وی در مورد بحث ایراد شورای نگهبان به این مصوبه گفت: ایرادی که شورای نگهبان گرفته این است که باید شرح وظایف وزارتخانه جدیدی به تصویب مجلس برسد، لذا در این مرحله کمیسیون‌ها و مجلس‌ نمی‌توانند در لایحه دست ببرند و اگر نمایندگان پیشنهاد دارند باید به کمیسیون ارائه کنند.

الهیان نماینده تهران با تذکری نسبت به مواد ۱۳۰ و ۲۳۰ آیین‌نامه داخلی مجلس بحث ارتباطات را برای نظام یک حوزه استراتژیک توصیف کرد که به خاطر خلاهای موجود در آن، فتنه ۸۸ ایجاد شد و خواستار جدا شدن وزارت ارتباطات از ادغام سه وزارتخانه راه ، مسکن و ارتباطات شد.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایسنا، کواکبیان نماینده سمنان نیز در تذکری نسبت به ماده ۲۳ آیین‌نامه داخلی مجلس و با انتقاد از انتشار اخبار وارونه در مجلس و برخی رسانه‌ها گفت: در جلسه لایحه ادغام به تصویب رسید، نماینده دولت موافقت خود را با ادغام هر سه وزارتخانه اعلام کرد اما پس از آن وزیر با آن مخالفت کردند.

وی ادامه داد: این رای اخذ شده و شورای نگهبان نیز تنها ایراد شکلی به آن گرفته است.

جهانگیرزاده نماینده ارومیه نیز در تذکری نسبت به ماده ۷۹ و ۱۸۲ آیین‌نامه داخلی مجلس از رییس جلسه خواست تا اجازه تذکرات خارج از دستور را به نمایندگان ندهد.

 

 

    نظرات