هدر رفت ۴۰ درصدی آب در بوشهر / افزایش قیمت آب نخواهیم داشت

معاون آب و آبفای وزارت نیرو در آیین تکریم و معارفه مدیران عامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر از هدررفت 40 درصدی آب در استان بوشهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر، قاسم تقی‌زاده خامسی در این آیین اظهار داشت: تمام کشور گرفتار کم آبی و بی آبی است، به طور میانگین ۹۰ درصد آب کشور در بخش کشاورزی، ۷ درصد برای شرب و ۳ درصد در صنعت مصرف می شود در حالی که صنعت ۲۰ برابر کشاورزی شغل ایجاد می کند.
وی بیان کرد: خوشبختانه به دلیل نزدیک بودن شهر و استان بوشهر به دریا تمام صنایع پرآب می توانند در اینجا متمرکز شوند.
معاون وزیر نیرو تاکید کرد: به دلیل همجواری با دریا، بخش عمده آب شرب بوشهر باید از منابع خود تامین شود و تلاش ما نیز این است که آب مورد نیاز استان بوشهر از درون استان تامین شود و به این منظور باید صنایع پرآب تشویق به سرمایه گذاری در این استان شوند.
تقی‌زاده خامسی عنوان کرد: خوشبختانه مطابق پیش بینی ها در پاییز بارندگی مناسب است اما مردم باید مدیریت مصرف را در نظر بگیرند زیرا در کشور خشک و نیمه خشکی هستیم که به مدت دو سال مستمر خشکسالی داشته ایم و باید مدیریت سیلاب انجام شود.
این مسئول با بیان اینکه افزایش قیمت آب نخواهیم داشت، گفت: وظیفه وزارت نیرو به نمایندگی از دولت، تامین آب است اما باید به پدیده هدر رفت آب نیز توجه کنیم که متاسفانه هدر رفت آب در بوشهر نزدیک به ۴۰ درصد است و باید بکوشیم این موضوع را مدیریت نماییم.
گفتنی است در این آیین از خدمات "مهندس شاهپور رجایی" مدیرعامل سابق و  "حسین باشی زادگان" به عنوان سرپرست شرکت آب منطقه ای استان بوشهر از اردیبهشت ماه سال جاری تقدیر به عمل آمد و "مهندس علی محمدی" به عنوان مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره این شرکت معرفی شد.
لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای بوشهر

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای بوشهر

    شركت آب منطقه‌ای بوشهر یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات