نشست هم اندیشی هیات مدیره سازمان با مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز

نشست هم اندیشی هیات مدیره سازمان با مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز

مهندس تقی رضایی مدیرکل راه و شهرسازی البرز در نشستی با هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز بر حفظ همدلی هیات مدیره به منظور ارایه خدمات شایسته به مراجعان سازمان تاکید کرد

به گزارش اداره روابط عمومی ، در این دیدار که  مهندس حسنی معاون مسکن و ساختمان  و مهندس بنی هاشمی مدیر امور نظام مهندسی راه و شهرسازی البرز ،  مهندس رضایی را همراهی می کردند، در ابتدای نشست مهندس فرهاد غلامی ریاست سازمان ضمن خیر مقدم به میهمانان، انتخاب مهندس رضایی را به عنوان مدیر برتر دستگاه های اجرایی استان ،در جشنواره شهید رجایی، تبریک گفت.

سپس مهندس غلامی به ارایه گزارشی مختصر از اقدامات سازمان در دوره چهارم هیات مدیره سازمان پرداخت، صدور شناسنامه فنی و ملکی برای اولین بار ، تلاش در جهت ساماندهی مجریان ذیصلاح ساختمان، ساماندهی شرکت های حقوقی، کنترل شرکت های آزمایشگاهی در دو دوره بازدید، ساماندهی قراردادهای خدمات مهندسی، برقراری ارتباط سازمان با سامانه شبکه دولت، راه اندازی واحد استاندارد، پیگیری جدی قدر السهم سازمان استان البرز پس از جدایی از سازمان استان تهران، از جمله مواردی بود که غلامی به آنها اشاره کرد .


ریاست سازمان همچنین تدوین  گردش کار و فرآیند های همه واحدهای سازمان برای اولین بار و راه اندازی سامانه خدمات الکترونیک سانما و راه اندازی میز خدمت را از مهم ترین اقدامات دوره چهارم برشمرد .

غلامی اقدام برای ساماندهی بایگانی اسناد سازمان و تسریع در صدور پروانه اشتغال به کار را از مواردی دانست که در دست انجام است ولی به کمک و راهنمایی راه و شهر سازی نیاز دارد .


در ادامه ویژگی ها و قابلیت های سامانه سانما برای میهمانان تشریح و به سوالات ایشان در این زمینه پاسخ داده شد .

مهندس رضایی نیز در سخنانی ضمن تشکر از هیات مدیره سازمان، اقدامات و تلاش های انجام گرفته در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز را در مقایسه با سایر استان های کشور قابل قبول خواند و ستود .

وی با تشکر از راه اندازی سامانه جدید سانما و تقدیر از قابلیت های آن، ابراز امیدواری کرد در حد الزامات قانونی دسترسی اداره کل راه و شهرسازی نیز به این سامانه امکان پذیر شود .

رضایی با اشاره به راه اندازی خدمات غیر حضوری و میز خدمت به منظور کاهش ترددهای غیر ضروری ، گسترش سیستم های شناسایی مهندسان ، چه در هنگام ورود به سازمان و چه در هنگام برگزاری مجامع و انتخابات ها را امری مثبت و قابل دفاع خواند که موجب حفظ شان  و صیانت از حقوق حرفه ای مهندسان خواهد شد .

وی ارایه خدمات شایسته به شرکت های متقاضی فعالیت در شهرک های صنعتی استان، در حداقل زمان ممکن، را یک ضرورت مهم در سال رونق تولید دانست و از هیات مدیره سازمان خواست تا فرآیند ارایه خدمات به این شرکت ها تسهیل شود .

مدیرکل راه و شهرسازی البرز با تصدیق سخنان ریاست سازمان در خصوص مشکلات ناشی از بایگانی اسناد قدیمی و بهره گیری از تکنولوژی روز بدین منظور، بر همراهی اداره کل برای پرهیز از بایگانی اسناد غیر ضروری تاکید کرد .

همچنین در پایان این نشست دست اندرکاران سامانه سانما،  لوح های تقدیری خود را از دستان مدیرکل راه و شهرسازی البرز دریافت کردند

قابل ذکر است مدیرکل راه و شهرسازی البرز قبل از حضور در این نشست به همراه جمعی از اعضای هیات مدیره از واحد های مختلف سازمان بازدید و ضمن گفت و گو با مدیران و مسوولین بخش های مختلف و آشنایی با وظایف هر یک، به تناسب  نوع خدمات ارایه شده در این واحدها،  توصیه هایی ارایه کرد .

همچنین مهندس رضایی  در محل  اجرای طرح رایگان بینایی سنجی که با هماهنگی واحد رفاهی و به منظور ارایه خدمات سنجش بینایی به اعضا،در محل سازمان در حال اجرا بود حضور یافته و ضمن تقدیر از فراهم ساختن امکانات برای کمک به سلامتی و رفاه مهندسان عضو سازمان، توسط متخصصان بینایی سنجی مورد معاینه قرارگرفت .

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان البرز

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان البرز

    اداره کل راه و شهرسازی استان البرز یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات