داشتن روحیه اعتقادی و ایثارگری باید محور فعالیت آتش‌نشانان باشد

داشتن روحیه اعتقادی و ایثارگری باید محور فعالیت آتش‌نشانان باشد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان داشتن ایمان به کار، ایثارگری، روحیه اعتقادی و توانمندی های جسمانی و روحی را سه محور اصلی کار آتش‌نشانان عنوان کرد.

 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید emamjome ba atashneshann.jpg
 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید emamjome ba atashneshann1.jpg

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، حجت السلام علید‌ادی صبح امروز در دیدار با آتشنشانان که با حضور معاون خدمات شهری شهردار و مدیرعامل سازمان آتشنشانی و جمعی از آتشنشانان در محل دفتر امام جمعه برگزار شد،ضمن تقدیر و تشکر از تلاش ها و خدمات آتشنشانان گفت:نیروهایی که در این حوزه فعالیت دارند،باید با روحیه ایثارگری و اعتقادی در راستای خدمت رسانی به جامعه گام بردارند.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت و اهمیت توجه به مسائل ایمنی در جامعه،افزود: نظارت بر ساخت و سازها و در نظر گرفتن اصول ایمنی در اجرای ساختمان ها و اماکن نقش بسزایی در کاهش خطرات و حوادث و تامین ایمنی شهروندان دارد.

حجت السلام علیدادی تصریح کرد: ایمان به کار و داشتن روحیه ایثارگری و خدمت جهادی و داشتن ایمان و اراده قوی در جهت خدمت به همنوعان برای نیروهای آتشنشانی بسیار مهم و ضروری است.

معاون خدمات شهری شهردار کرمان نیز در این دیدار،با بیان اینکه کار در این حوزه نیازمند داشتن روحیه خطرپذیری و اعتقادی و توانایی های جسمانی است،گفت:داشتن سرعت عمل و توجه به مسائل ایمنی نیز نقش مهمی در کاهش حوادث و خطرات دارد.

مدیرعامل سازمان ایمنی و خدمات آتشنشانی شهرداری کرمان نیز در این دیدار،با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۰ ایستگاه آتشنشانی در شهر کرمان فعال است،گفت:۲۰۰ آتشنشانی در این حوزه مشغول به فعالیت و امدادرسانی هستند.

علی عسکری با بیان اینکه امداد و نجات در حوادث و اطفای حریق از وظایف آتشنشانان است،افزود:مهم ترین وظیفه سازمان آتشنشانی،بحث پیشگیری و ایمنی است و رویکرد ما در این حوزه پیشگیری و ارائه آموزش های ایمنی به شهروندان است.

وی تصریح کرد:شعار ما در این حوزه (هر خانواده،یک آتشنشان) است و در طی سال گذشته حدود ۲۷ هزار نفر از شهروندان در این حوزه آموزش دیدند.

عسکری همچنین توجه به بحث ایمنی در ساخت و سازها را از برنامه های این سازمان عنوان کرد و گفت:ما به دنبال این هستیم ه در اجرای ساختمان ها مبانی و دستور العمل های ایمنی رعایت شود و به همین منظور یک سری قواعد و قوانین ایمنی جهت صدور پروانه و پایان کار ساختمان ها در نظر گرفته شده است.

وی خاطر نشان کرد:در حوزه ارتقا سطح توانایی های جسمانی آتشنشانان نیز برگزاری دوره های آموزشی در برنامه کاری این سازمان قرار دارد و به صورت مستمر در طول سال انجام می شود.

مریم ایرانمنش

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات