آتش نشانان چتر امنیت را بر سر شهروندان گسترانده‌اند

آتش نشانان چتر امنیت را بر سر شهروندان گسترانده‌اند

به گزارش اداره ارتباطات و روابط بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: امروز روز آتش نشانی و ایمنی نام گذاری شده است. نام گذاری این روز به دوران دفاع مقدس باز می گردد که پالایشگاه آبادان مورد حمله قرار گرفت و زمانی که آتش نشانان در حال اطفا بودند با حمله مجدد تعدادی از آنها را از دست دادیم. باید از آتش نشانان تقدیر و تشکر کرد که امروز با 25 ایستگاه در سطح شهر اصفهان سایه امنیت را بر سر شهر مانندی چتری گسترانده‌اند. از خواهران و برادران شورایی تشکر می کنم که عنایت ویژه ای به آتش نشانان داشتند و عنایت کردند تا آتش نشانی با 25 ایستگاه سایه امنیت را برای شهروندان به ارمغان آورند.
وی افزود: امروز روز جهانی ناشنوایان است و به معلولان عزیز یعنی ناشنوانان این روز را تبریک عرض می کنیم، ما به عنوان شورای شهر امیدوارم بتوانیم فعالیتی انجام دهیم که تمام نیازهای این عزیزان را در نظر گرفته و شهر را برای این عزیزان قابل زیست تر کنیم. امیدوارم معاونت فرهنگی، اجتماعی شهرداری در خصوص این عزیزان شرایطی را فراهم کند تا آنها بتوانند از جلساتی که در شهر تشکیل می شود حضور یابند و از این جلسات استفاده کنند برای این کار از اساتید زبان اشاره استفاده شود چراکه توجه به این عزیزان نسبت به سایر معلولان به جهاتی لازم التوجه تر است.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: روز جهانی سالمندان نیز در پیش است. ما در آیین‌های دینی و در آیین انسانیت داریم که باید بزرگتران خود را تکریم کنیم، همانطور که شهر باید برای معلولان آماده باشد باید برای سالمندان نیز آماده باشد و باید برنامه‌هایی برای آنها در نظر بگیریم تا آنها در کنار هم قرار گیرند.
نصر با بیان اینکه یکی از دغدغه سالمندان تنهایی و دور ماندن از اتفاقات اطرافشان است، خاطرنشان کرد: اگر موضوع سالمندان را جدی نگیریم و با توجه به اینکه بر اساس آمار ما با هجوم سالمندی در کشور مواجه می‌شویم قطعا دچار چالش خواهیم شد پس برای جلوگیری از غافل گیری باید از همین امروز برای سالمندان فکری کنیم و برای ساخت سرای سالمندان اقدام کنیم در این زمینه مدیریت شهری آماده است تا با خیرین وارد گود شود.
لینک اصل خبر در سایت شورای شهر اصفهان

    منبع خبر

    شورای شهر اصفهان

    شورای شهر اصفهان یک شورای شهر در شهر اصفهان می باشد

      نظرات