با غفلت از گردشگری خسارت می‌بینیم

با غفلت از گردشگری خسارت می‌بینیم

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: شهدای دفاع مقدس ایثارگرانه از مملکت و ناموس ما دفاع کردند تا در سایه این ایثار زندگی با امنیتی داشته باشیم و وظیفه داریم همواره به یاد مسببان این روزها باشیم.
وی افزود: شهید باکری پیش از شهادت خود رزمندگان را به سه گروه تقسیم کرد، گروهی از کار خود پشیمان می‌شوند گروهی مشغول فعالیت‌های اقتصادی و گروه دیگری که پس از جنگ خون دل می‌خورند و تا مرز دق کردن پیش می روند.، مقام معظم رهبری درباره این گروه سوم می‌فرمایند "فتح و نصرت الهی شامل حال آن‌ها خواهد شد"
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: اگر می‌خواهیم از ایثار و فداکاری‌های عزیزان در دفاع مقدس تجلیل کنیم باید در رفع مشکلات مردم بکوشیم.
نصر اصفهانی تصریح کرد: امروز مسایل آموزش و پرورش یکی از مسایل جدی کشور است و غفلت از آموزش و پرورش ضربه های مهلکی را به کشور خواهد زد. "جبران خلیل جبران" می گوید سه رکن اساسی برای تمدن ها باید در نظر گرفت؛ آموزش و پرورش، خانواده و الگوها و اسوه ها هستند که اگر آنها ضربه دیدند تمدن ضربه می‌بیند. امروز در کشور هر سه محور اساسی مورد تاخت و تاز قرار گرفته است و باید از این سه محور انشاالله حفاظت داشته باشیم. فردا در اصفهان ۳۲۰ هزار دانش آموز در دوره های تحصیلی در مدارس حضور می یابند.
وی تاکید کرد: عده‌ای معتقد هستند سرمایه گذاری در آموزش و پرورش با توجه به اینکه بزرگترین وزارتخانه است هزینه-فایده است و سرمایه گذاری در آن سود از دست رفته تلقی نمی‌شود. مردم باید به معلمان توجه کرده و فرهنگیان نیز از جایگاه خوبی برخوردار شوند.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: امسال نیز برنامه ریزی شده است که همه اعضای شورا در شش ناحیه آموزش و پرورش حضور یابند. هم با نواختن زنگ مهر و هم بازدید از چندین مدرسه دین خود را به آموزش و پرورش و معلمان ادا کنند.
نصر اصفهانی گفت: روز جهانگردی و گردشگری را در پیش داریم. یکی از دغدغه های اصلی در شورا بحث گردشگری است. خوشبختانه با کوشش صورت گرفته در امر گردشگری اتفاقات خوبی رخ داد و اعضا در نطق های خود مدام به این موضوع پرداختند و کارهای مشترکی با اتاق بازرگانی و میراث فرهنگی رقم خورد و هم طرحی تحت عنوان اصفهان 2020 و با همت همه دوستان و همراهی عزیزان در شهرداری رقم خورد و امیدواریم با آغاز این حرکت و پروژه سنگین شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه باشیم.
وی افزود: در سال ۲۰۱۶، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون گردشگر در دنیا جا به جا شده است که سهم ایران در این میان ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر و چیزی حدود چهار میلیارد دلار گردش مالی بوده که در برابر ۱۳۴۰ میلیارد دلار این عدد بسیار ناچیزی است و باید همه امکانات را بسیج کنیم تا از این سفره گسترده به سهم خود استفاده نماییم.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: غفلت امروز ما از صنعت گردشگری خسارت های جبران ناپذیری را در آینده به دنبال دارد و هرکسی بخواهد در بخش گردشگری شهری اصفهان سرمایه گذاری کند مورد توجه مدیریت شهری هست و خواهد بود و اگر از فرش قرمز در برابر سرمایه گذار سخن می گوییم بخش گردشگری یکی از این حوزه ها است.
نصر اصفهانی با بیان اینکه چند روز پیش مطلع شدیم یکی از عزیزان روشن دل به جهت مشکلی که در BRT پیش آمده در کنار یکی از اتوبوس ها جان خود را از دست داده است، اظهار کرد: تمام سازمان های ذیربط باید اهتمام ویژه ای داشته باشند تا در امر مناسب سازی و ایجاد شرایط بهتر برای آمد و شد جانبازان با معلولیت های متفاوت اقدامات لازم صورت پذیرد.
وی گفت: اگر حضور معلولان عزیز را در شهر کم داریم یکی از دلایلش این است که شهر مناسب زیست معلولان نیست.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه قرار شده کمیته‌ای برای معلولان زیرمجموعه کمیسیون اجتماعی و محیط‌زیست با مشارکت خود معلولان ایجاد شود، گفت: چهار میلیارد تومان برای مناسب سازی در نظر گرفته ایم، اما این مبلغ کفاف نخواهد داد و باید بیشتر بر روی آن تامل جدی داشت.
نصر اصفهانی اظهار کرد: در اصفهان آثار ارزشمندی را داریم که به آن افتخار می‌کنیم، که باعث شده اصفهان همانند نگین انگشتری در جهان درخشش داشته باشد. در سال‌های گذشته اقدامات خوبی برای حفاظت از آثار تاریخی انجام شده اما با توجه به وظیفه سنگینی که داریم لازم است با ساز و کار مشخصی یک شهرداری مختص آثار تاریخی در شهرداری اصفهان تشکیل شود. کار این نهاد فقط بررسی آثار تاریخی باشد، زیرا در میان وظایف شهرداری این امر مورد غفلت قرار می‌گیرد.لازم است در اصفهان در کنار مبالغ عظیمی که برای حفظ میراث تاریخی می‌شود کار ویژه‌ای برای حجم این آثار انجام دهیم.
لینک اصل خبر در سایت شورای شهر اصفهان

    منبع خبر

    شورای شهر اصفهان

    شورای شهر اصفهان یک شورای شهر در شهر اصفهان می باشد

      نظرات