پلمپ ساخت وسازهای فاقد تابلو شناسنامه ساختمان

پلمپ ساخت وسازهای فاقد تابلو شناسنامه ساختمان


معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرمان گفت: در راستای پیش‌گیری از جرم و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، کلیه‌ی مالکان املاک دارای پروانه ساختمانی، ملزم به تهیه و نصب تابلو مشخصات ساختمان در محل پروژه و رعایت سایر ضوابط و مقررات مرتبط هستند.


به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، مریم ایلاقی حسینی افزود: در این راستا لازم است کلیه مالکان و سازندگان، ناظران و مجریان ساختمان نسبت به رعایت بندهای ذیل، اقدامات لازم را به عمل آورند.
- نصب تابلو مشخصات ساختمان مطابق طرح مدنظر شهرداری (فایل پیوست) در محل اجرای پروژه الزامی است. این تابلو بایستی در کنار معبر عمومی، به صورتی که از فاصله مناسب برای عموم قابل دیدن باشد، نصب شده و از ابتدای ساخت تا زمان پایان کار، باید در محل باقی بماند، بدیهی است طبق بند 2-11-2 مبحث دوم مقررات ملی ساختمان، شهرداری از شروع به کار یا ادامه کار ساختمان‌هایی که تابلو مشخصات را نصب نکرده‌اند، جلوگیری به عمل می‌آورد و نسبت به پلمپ ساخت و سازهای فاقد تابلو شناسنامه ساختمان اقدام قانونی به عمل می‌آورد.
- مسئولت تهیه و نصب تابلو مطابق مشخصات مورد نظر در ساختمان‌هایی که دارای مجری معرفی شده از سوی سازمان نظام مهندسی یا مجری ساختمان مورد تایید مهندس ناظر و مالک هستند بر عهده مجری ذی‌صلاح می‌باشد و مسئولیت تطابق آن با مشخصات پروانه ساختمانی بر عهده مهندس ناظر و ناظر هماهنگ کننده است که که بایستی گزارش نصب تابلوی مذکور در زمان شروع عملیات ساختمانی کتبا توسط مهندس ناظر و یا ناظر هماهنگ کننده به شهرداری اعلام گردد. در غیر این صورت شهرداری در خصوص تخلف مهندسان (ناظر و مجری) طبق تبصره هفت ماده 100 قانون شهرداری‌ها اقدام می‌نماید.

 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید tablomoshakhasatsakhteman.jpg


- ابعاد تابلو مطابق مشخات مندرج در فایل ذیل و همچنین مطابق رنگ و اطلاعات مشخص شده باشد.
- مشخصات لازم جهت درج در تابلو شامل کد نوسازی، پلاک ثبتی، مالک، کد یکتا، متراژ زیربنا، تعداد طبقات، مهندس ناظر، مجری ذی‌صلاح، شماره و تاریخ قرارداد نظارت و ناظر هماهنگ کننده است.


معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرمان فایل مشخصات و ابعاد تابلو را به صورت زیر اعلام کرد:

 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید photo_2019-10-10_10-05-26.jpg

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات