محکومیت راننده تخلیه کننده فاضلاب / شیوع بیماری های خطرناک، حاصل دفع غیربهداشتی فاضلاب است

محکومیت راننده تخلیه کننده فاضلاب / شیوع بیماری های خطرناک، حاصل دفع غیربهداشتی فاضلاب است


به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، محمد فریدی در این خصوص گفت: با توجه به اینکه برابر قوانین و مقررات، تخلیه فاضلاب منجر به تهدید علیه سلامت و بهداشت عمومی و مغایر با ضوابط زیست محیطی و سلامت شهروندان است، با متخلفانی که اقدام به رهاسازی فاضلاب به محیط های طبیعی و غیرمجاز می کنند، برابر قوانین و مقررات برخورد می شود.
وی با اشاره به اینکه وقتی صحبت از فاضلاب به میان می آید، اولین موضوعی که در ذهن تداعی می شود، بحث محیط زیست و حفظ آن از آلوده شدن است،  افزود: فاضلاب همواره به عنوان یک پارامتر آلاینده اصلی در محیط زیست انسانی و طبیعی مطرح بوده و اصلی ترین و شایع ترین پیامد دفع غیر بهداشتی فاضلاب، شیوع بیماریهای خطرناک در منطقه است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند در ادامه بیان داشت: راننده این تانکر تخلیه کننده فاضلاب انسانی با تشکیل پرونده قانونی به مراجع قضایی معرفی شد و در جریان رسیدگی به پرونده، مجرمیت وی تائید و برابر با قانون و رای صادره به مجازات محکوم شد.
وی با اعلام اینکه از ابتدای سال تاکنون، هفت مورد تخلف تخلیه فاضلاب در محیط های غیر مجاز در شهرستان دماوند از سوی محیط زیست شناسایی و توقیف شد، اظهار داشت: تمامی این متخلفان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
محمد فریدی ضمن تاکید بر نقش سازنده شهروندان بمنظور جلوگیری از تخلیه غیر قانونی فاضلاب انسانی، عنوان کرد: همشهریان عزیز می توانند درصورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص، موضوع را با محیط زیست شهرستان و یا خدمات شهری شهرداری مرتبط در میان بگذارند.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات