آغاز ساخت چهار مخزن آب برای مسکن مهر شهر جدید هشتگرد

آغاز ساخت چهار مخزن آب برای مسکن مهر شهر جدید هشتگرد

عملیات احداث چهار مخزن ذخیره آب با مجموع ظرفیت ۳۰ هزار مترمکعب برای طرحهای مسکن مهر شهر جدید هشتگرد آغاز شد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مدیر امور اجرایی طرحهای تامین و توزیع آب شهری شرکت آب و فاضلاب استان البرز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: عملیات احداث چهار مخزن ذخیره آب با مجموع ظرفیت ۳۰ هزار مترمکعب با اعتبار ۳۴ میلیارد ریال آغاز شد.

محسن زرگر ادامه داد: در این زمینه، هم‌اکنون هر یک به میزان شش درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

این مسئول بیان کرد: هم‌اکنون عملیات ساخت دو مخزن ذخیره آب هر یک به ظرفیت ۱۰ هزار مترمکعب و دو مخزن دیگر، هر یک به ظرفیت پنج هزار مترمکعب و درمجموع چهار مخزن به ظرفیت ۳۰ هزار مترمکعب در مرحله پایان خاکبرداری است.

وی عنوان کرد: براساس آخرین مطالعات در شهر جدید هشتگرد حدود ۵۰ هزار واحد مسکونی مهر در قالب اسکان ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در حال احداث است و برای تامین آب آن، حدود ۲۵ حلقه چاه باید حفر و تجهیزشود.

اصلاح شبکه آب گرمدره آغاز شد

عملیات اصلاح شبکه آب منطقه کوهک گرمدره به طول هزار و ۱۲۰ متر و با هزینه ۶۵۰ میلیون ریال آغاز شد.

سیدغلامرضا میرنظامی مدیر آبفای گرمدره با اعلام این خبر اظهار داشت: به‌ منظور نوسازی شبکه‌های فرسوده در منطقه کوهک از اردیبهشت ماه سال جاری عملیات اصلاح شبکه به طول ۱۱۲۰ متر آغاز شده است.

وی ادامه داد: این امر با لوله‌هایی از جنس پلی‌اتیلن به اقطار ۷۵، ۹۰، ۱۱۰ و ۲۵۰ میلی‌مترو هم‌اکنون حدود ۷۰۰ متر آن اجرا شده است.

این مسئول، اعتبار لازم برای خرید لوله و اجرای این پروژه را ۶۵۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: علاوه بر عملیات فوق، اصلاح شبکه منطقه گرمدره بالا و شهرک ابوذر نیز آغاز شده است.

میرنظامی گفت: این امر به طول چهار هزار و ۹۰۰ متر نیز با لوله‌هایی به اقطار ۷۵ تا ۲۰۰ میلی‌متر آغاز شده است.

وی افزود: در این عملیات همچنین ۵۰۰ رشته انشعاب نیز در گرمدره بالا اصلاح و نوسازی خواهد شد.

۱۱۷ انشعاب فاضلاب طی ۱۰ روز در رجایی‌شهر نصب شد

عملیات نصب ۱۱۷ رشته انشعاب فاضلاب و اصلاح ۱۵۸ رشته انشعاب آب در خیابانهای نهم، یازدهم و ششم رجایی‌شهر طی مدت ۱۰ روز به اتمام رسید.

علی برخوردار سرپرست امور آبفای رجایی‌شهر با اعلام این خبر اظهار داشت: عملیات نصب ۱۱۷ رشته انشعاب فاضلاب در خیابان نهم فاز ۲ رجایی‌شهر با هماهنگی و تعامل شهرداری منطقه ۷ و تعهد اجرای آسفالت نوار حفاری توسط آبفا به اتمام رسید.

وی با بیان اینکه از سال ۸۷ تاکنون هزار و ۸۵۰ رشته انشعاب فاضلاب در رجایی‌شهر به مشترکان واگذار و نصب شده است، گفت: برنامه امسال امور آبفای رجایی‌شهر نصب هزار رشته انشعاب فاضلاب است.

سرپرست امور آبفای رجایی‌شهر در ادامه اظهار داشت: اصلاح ۱۰۸ رشته انشعاب آب در خیابان ۱۱ فاز ۱ رجایی‌شهر بصورت پیمانی و اصلاح شبکه خیابان ششم فاز ۳ به همراه اصلاح و بازسازی ۵۰ رشته انشعاب آب بصورت امانی (توسط واحد حوادث) انجام شده است.

وی یادآور شد: در این زمینه در همه موارد، مرمت نوار حفاری توسط آبفا نیز انجام شده است.

 

    نظرات