تهرانیها سال گذشته ۳۱۸ روز هوای ناسالم تنفس کردند

تهرانیها سال گذشته ۳۱۸ روز هوای ناسالم تنفس کردند

مدیرکل دفتر سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرد: تهران در سال گذشته هیچ روز خوبی از نظر کیفیت هوا نداشته است.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دکتر کاظم ندافی با بیان این مطلب گفت: طبق آمارها، تهران در بهار، تابستان، پاییز و زمستان سال ۸۹ هیچ روز خوبی را از نظر بالا بودن کیفیت هوا تجربه نکرده است.

وی در ارتباط با آمار وضعیت متوسط هوا در فصول مختلف سال گذشته افزود: در فصل بهار ۳۵ روز، تابستان ۵ روز، پاییز ۷ روز و زمستان یک روز و مابقی روزها هوا در شرایط ناسالم قرار داشته است.

ندافی با اعلام اینکه عدد حداکثر مجاز آلودگی هوا (شاخص کیفیت) ۱۰۰ است، اظهار داشت: حداکثر آلودگی هوا در سال ۸۹ مربوط به فصل تابستان بوده با ۳۲۹، بعد از آن بهار با ۲۴۹ ، پاییز ۱۶۱ و زمستان ۱۳۸٫

وی آلاینده اصلی در فصل تابستان سال گذشته را ازن دانست و گفت: در فصول پاییز و زمستان سال گذشته نیز آلاینده اصلی ذرات معلق وناکس و مونواکسیدکربن بوده است.

به گزارش بنانیوز به نقل از مهر، وزارت بهداشت پیش از این بارها تذکرات لازم مبنی بر ضرورت همکاری دستگاههای اجرایی مرتبط با آلودگی هوا برای مقابله با این پدیده در کلانشهرها را گوشزد و اعلام کرده است بدون همکاری همه جانبه این نهادها غلبه بر این پدیده تنها با توصیه‌های بهداشتی و درمانی میسر نیست.

 

 

    نظرات