نشست علمی معماری با حضور دکتر خوشنویس در دانشگاه زابل

نشست علمی معماری با حضور دکتر خوشنویس در دانشگاه زابل

www.BanaNews.irنشست علمی با حضور ریاست صندوق حمایت و بهره برداری از بناهای تاریخی کشور با موضوع حس مکان در دانشکده هنر و معماری دانشگاه زابل برگزار شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی دانشگاه زابل، دکتر احمد خوشنویس با حضور در جمع دانشجویان معماری دانشگاه زابل به بررسی تفاوت برداشت از مفهوم زیبایی حقیقی و میراث معماری مدرن در قالب ترکیب بندی های بصری پرداخت. و با نگاهی متفاوت آثاری چون موزه گوگنهایم بیلبائو اثر فرانک گهری را با زیباشناختی مورد نکوهش قرار داد.

وی همچنین در بخش های دیگری از سخنانش به تأثیر و تأثر محیط و انسان بر یکدیگر، اشاره به نظریه های اجتماعی موجود در این زمینه و ضرورت تأمل در لایه های عمیق تر مفاهیم عرفانی پرداخت.

در بخش دوم این نشست آینده حرفه ای دانشجویان معماری توسط دکتر عبدالحمید بحرپیما عضو هیأت علمی و مدیر گروه معماری دانشگاه سیستان و بلوچستان، مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه نشست دانشجویان به پرسش و پاسخ پرداختند.

در این نشست از برگزیدگان جشنواره معماری سال ۱۳۹۰ دانشگاه زابل که همزمان با روز معمار در بخش های عکاسی، سازه ماکارونی، اسکیس یادمان معلم، برگزاری نمایشگاه و ... برگزار شده بود، تقدیر به عمل آمد.

از زحمات آقایان حمیدرضا شیردل و محسن توسلی به عنوان مدیران سابق گروه معماری نیز تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است گروه معماری دانشگاه زابل برگزاری ویدئو کنفرانس با ریچارد راجرز و دکتر مصطفوی از دانشگاه هاروارد و برگزاری جلسات سخنرانی با حضور دکتر مهدی حجت، خانم نسرین فقیه، دکتر خویی و ... را در کارنامه سوابق فعالیتهای علمی خود دارد.

 

    نظرات