تعویض ویلا در شمال با خودرو

تعویض ویلا در شمال با خودرو

www.Bananews.irبا نگاهی کوتاه به آگهی‌های خرید و فروش ویلا در شهرهای شمالی، می‌توان به وضوح شاهد این مساله بود که ویلاها کم‌‌کم جای خود را به خودروها می‌دهند!

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) شاید در گذشته نه‌چندان دور اکثر فروشنده‌ها ترجیح می‌دادند که فقط مبلغی را به ازای عرضه کالا به خریداران دریافت کنند، اما مدتی است که معاوضه در بازار معاملات ملکی رونق گرفته است به خصوص در بازار خرید و فروش ویلا از معاوضه با خودرو بسیار استقبال می‌شود‌.

از سوی دیگر خریداران هم به دلیل قیمت منصفانه این دسته از ویلاها با توجه به میزان متراژ زمین و بنا و همچنین واقع شدن در منطقه خوش آب و هوا ، برای خرید یا معاوضه به سرعت وسوسه می‌شوند در حالی‌که برخی از بنگاهداران معتقدند که به ارزان بودن هر کالایی باید شک کرد‌.

توکلی، مشاور املاکی فعال در شهر نور در این باره به دنیای اقتصاد گفت‌: خریداران باید یقین داشته باشند که فروشنده‌هایی که ویلاهای خود را با ارزش کم به بازار عرضه می‌کنند و امتیاز مثبتی مثل پرداخت اقساطی در نظر می‌گیرند ، به قول گفتنی «ریگی در کفش دارند»‌.

وی در ادامه اظهار کرد‌: اکثر ویلاهایی که برای فروش اعلام می‌شوند توسط بومی‌های همان منطقه ساخته شده که گاهی ممکن است از مصالح استاندارد و باکیفیت و همچنین از نقشه ساخت مناسبی برخوردار نباشند و خریدار بعد از مدتی با هزینه مبلغی مجبور به بازسازی ویلا شود که اگر ویلایی گران‌تر را خریداری می‌کرد به صرفه‌تر بود.

اما یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود مشتریان سریع اقدام به خرید این دسته از ویلاها کنند، شرایط اقساطی پرداخت مبلغ خرید است در حالی که متقاضیان باید آگاه باشند که معمولا موضوعی که در آگهی ذکر می‌شود در زمان قرارداد اعمال نمی‌شود یا اینکه خریدار برداشت اشتباهی از گفته فروشنده را خواهد کرد؛ یعنی اگر فروشنده در آگهی، نحوه پرداخت به طور اقساط را عنوان کند خریدار این‌طور تصور می‌کند که شاید اقساط ۱۲ ماهه و حتی بیشتر است در حالی که ممکن است تعداد اقساط به ۶ ماه بسنده کند‌.این مشاور املاک خاطرنشان کرد‌: سند اکثر این ویلاها سند شورایی است که البته بعید به نظر می‌رسد که مالک در زمان فروش یا اجاره با مشکل روبه‌رو شود‌.

همان‌طور که گفته شد اغلب فروشنده‌ها راضی هستند که ویلای خود را با خودرو معاوضه کنند که علت این تصمیم را این بنگاهدار سریع نقد شدن خودرو اذعان کرد‌.

توکلی تاکید کرد‌: خودرو در بازار در کوتاه‌ترین زمان با ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان سود یا زیان نقد خواهد شد به همین دلیل فروشنده‌ها ترجیح می‌دهند در ازای دریافت نقدینگی، خودرو دریافت کنند‌.

یک خانه ویلایی در استان گیلان، منطقه شفت با قیمت ۶۳ میلیون تومان برای فروش پیشنهاد شده است که این ویلا از ۲۵۰ متر مربع زمین و ۱۲۰ مترمربع بنا برخوردار است و فروشنده اعلام کرده که در ازای دریافت مبلغ فروش حاضر به معاوضه با خودرویی با ارزش تعیین شده است‌.

علاوه براین در منطقه چمستان ۵۸۰ متر زمین با ۹۰ متر بنا به همراه باغ مرکبات به میزان ۲۸ میلیون تومان قیمت گذاری شده است که مالک عنوان کرده که متقاضی این ویلا می‌تواند به طور اقساط یا معاوضه با خودرو، مبلغ تعیین شده را پرداخت کند‌.

از طرف دیگر ۵۰ میلیون تومان قیمت فروش ۴۰۰ متر مربع زمین و ۱۲۰ متر مربع بنا درمنطقه ملکار ( نوشهر ) است که برای دریافت مبلغ اعلام شده، معاوضه با خودرو در نظر گرفته شده است‌.

 

 

    نظرات