مهم ترین گام برای رسیدن به توسعه پایدار نگاه ویژه به حوزه پسماند است

مهم ترین گام برای رسیدن به توسعه پایدار نگاه ویژه به حوزه پسماند است

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای  استانداری آذربایجان غربی گفت: مهم ترین گام برای رسیدن به توسعه پایدار نگاه ویژه به حوزه مدیریت پسماند است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛  سیف الله مطلبی در چهارمین نشست روسای سازمان های مدیریت پسماند کلانشهر های کشور بیان کرد: همواره در اجلاس مدیران کلانشهر ها درخواست داریم که توجه ویژه به شهرداری شهر های کوچک داشته باشند.

وی با بیان اینکه مهم ترین گام برای رسیدن به توسعه پایدار نگاه ویژه به مدیریت پسماند است، اظهار کرد: در خصوص مدیریت پسماند کارهایی انجام شده و باید گفت که در حوزه پسماند از مرحله بحران گذر شده است.

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای  استانداری آذربایجان غربی عنوان کرد: در کشورهای پیشرفته به پسماند به عنوان مقوله درآمد زا نگاه می شود در حالی که در کشور ما این نگاه، نگاه هزینه زا است.

وی بیان کرد:  مقوله مدیریت پسماند یک مقوله فرا سازمانی است که فقط شهرداری های در این حوزه نقش ندارند و باید همه دستگاه های اجرایی به این حوزه ورود کنند و به پسماند به عنوان یک درآمد پایدار نگاه کنند.

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای  استانداری آذربایجان غربی گفت:  شهرداری شهرهای  کوچک کشور چشم امیدشان به شهرداری های کلانشهر ها در حوزه مدیریت پسماند است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات