کاهش‌آلایندگی‌هاوهزینه‌های‌پروژه‌های عمرانی‌در گرو توسعه‌ی حمل و نقل‌عمومی

از 8 اتوبوس پیشرو دیزل بازسازی شده‌ی شهرداری کرمان رونمایی شد

کاهش آلایندگی‌ها و هزینه‌های پروژه‌های عمرانی‌ در گرو  توسعه‌ی حمل و نقل عمومی

شهردار کرمان گفت: اگر بخواهیم شهری فاقد آلایندگی و آلودگی داشته باشیم و هزینه‌های پروژه‌های عمرانی به شهر و شهرداری تحمیل نشود، باید سیستم حمل و نقل شهری خوب و توسعه یافته‌ای داشته باشیم .

 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید eftetahbusnosazishode.JPG
 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید nosazi bus.JPG
 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید raees shora darnosazibus.JPG
 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید shahrdardareftetahbusnosazi.JPG
 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید shahrdardareftetahbusnosazi1.JPG

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، سید مهران عالم زاده در آیین رونمایی از هشت اتوبوس بازسازی شده شهرداری که با حضور رییس و اعضای شورای شهر و جمعی از مدیران شهرداری برگزار شد، ادامه داد: بر همین اساس یکی از اولویت‌های کاری من در دوره‌ی جدید رونق و توسعه حمل و نقل عمومی شهری است و اگر توان خرید اتوبوس جدید در این دوره زمانی وجود ندارد، باید در راستای ارتقای اتوبوس های موجود اقدام شود.

وی با بیان اینکه مدت زیادی تعدادی اتوبوس پیشرو دیزل در توقفگاه این سازمان وجود داشت که متاسفانه به دلیل مشکلاتی، غیرفعال بودند، افزود: با تلاش و همت مدیریت سازمان حمل و نقل بار و مسافر، این اتوبوس‌ها بهسازی، تجهیز و وارد سیستم حمل و نقل شدند.

عالم زاده با تاکید بر اینکه بهسازی این اتوبوس‌ها، نشان نوآوری و خلاقیت مدیریت این سازمان به همراه تیم کاری وی است، تصریح کرد: با افزوده شدن این تعداد اتوبوس به سیستم حمل و نقل، بخشی از ناوگان اتوبوس رانی نوسازی شده است .

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه برای اجرای دو پروژه بزرگ تقاطع غیرهمسطح ولیعصر و آزادی با هزینه تملک آن محدوده‌ها، حدود 260 میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: اگر این مبلغ برای توسعه سیستم حمل و نقل شهری استفاده می‌شد، می توانستیم حدود 520 دستگاه اتوبوس خریداری و وارد چرخه‌ی حمل و نقل کنیم.

وی تصریح کرد: نپرداختن به توسعه‌ی حمل و نقل عمومی، برای شهر و شهرداری ضرر و زیان دارد که جبران ناپذیر است. بنابراین امیدواریم با ظرفیت جدید که دولت محترم در بودجه ایجاد کرده‌اند بتوانیم از حوزه ارتقای نظام  حمل و نقل عمومی برای خرید اتوبوس یا مینی بوس در سال جاری استفاده کنیم.

نجمه ابراهیمی نژاد

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات