راه اندازی مرکز ماده ۱۶ نمونه خوبی از تعامل بین بهزیستی و شهرداری است

راه اندازی مرکز ماده ۱۶ نمونه خوبی از تعامل بین بهزیستی و شهرداری است

محسن ارشدزاده با حضور در غرفه پایگاه خبری «شهریار» در دهمین نمایشگاه مطبوعات آذربایجان شرقی با قدردانی از مجموعه شهرداری تبریز اظهار داشت: در استان ما تعامل و همکاری خوبی بین بهزیستی و شهرداری ها وجود دارد و همواره نهایت لطف و محبت مشمول جامعه هدف بهزیستی شده است.

ارشدزاده افزود: نخستین مطالبه معلولان ما بحث مناسب سازی فضاهای شهری، حمل و نقل عمومی، بوستان های شهری و فضاهای عمومی است که مجموعه مناسب سازی شهرداری تبریز در این زمینه اقدامات خوبی را  در دستور کار دارد.

او از مرکز ماده ۱۶ تبریز به عنوان نمونه خوبی از همکاری این دو مجموعه نام برده و گفت: مرکز ماده ۱۶ در واقع با همت و مساعدت شهرداری راه اندازی شده و هم اکنون نیز با حمایت شهرداری مدیریت و اداره می شود. بیش از ۵۰ درصد از هزینه های این مرکز را شهرداری تبریز تقبل می کند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی ادامه داد: مرکز شیلتر و مراکز کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز از حمایت شهرداری برخوردار هستند.

ارشدزاده خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه شهرداری منطقه ۷ تبریز فضایی برای توانمندسازی بانوان دچار اعتیاد در حال راه اندازی است. این مرکز یک شیلتر بانوان خواهد بود که شهرداری در هزینه راه اندازی آن مساعدت داشته است.

اوهمچنین جمع آوری کودکان کار و خیابانی  و ساماندهی متکدیان را از دیگر همکاری های بین این دو مجموعه عنوان کرد.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی در پایان خاطرنشان کرد: افراد معلول، سالمند، آسیب دیده، کودکان کار و... شهروندان این شهر محسوب می شوند که باید مورد حمایت و توجه هر چه بیشتر شهرداری و سایر مسوولان استانی باید قرار گیرند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات