بازسازی ۲۶ پروژه عمرانی اوقاف در بابل

بازسازی ۲۶ پروژه عمرانی اوقاف در بابل

رئیس اوقاف و امور خیریه بابل گفت: بازسازی ۲۶ پروژه عمرانی اوقاف و امور خیریه بابل در دست اجرا است.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) نوروز رشیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بابل اظهار داشت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که سال جاری را به عنوان سال جهاد اقتصادی نامگذاری کردند اداره اوقاف و امور خیریه بابل نیز به تبعیت از منویات مقام معظم رهبری در راستای احیای موقوفات و بازسازی اماکن متبرکه برنامه‌های بسیار مهمی در دست اجرا دارد.

وی افزود: با توجه به برنامه تدوین شده سال ۹۰، از جمله فعالیت‌های اداره اوقاف و امور خیریه بابل در سال جهاد اقتصادی، احیا و افزایش بهره‌وری موقوفات برابر برنامه‌های ابلاغی است.

رئیس اوقاف و امور خیریه بابل احیای طرح‌های نیمه‌تمام و بازسازی ساختمان اماکن متبرکه را از جمله برنامه‌های اوقاف بابل در سال جاری برشمرد و افزود: در حال حاضر اداره اوقاف و امور خیریه بابل ۲۶ پروژه عمرانی با اعتباری بیش از ۵۰۰ میلیون تومان در دست اجرا دارد.

وی بازسازی و ساخت ضریح مطهر برای اماکن متبرکه، خرید اراضی اطراف امامزاده‌ها برای توسعه محوطه امامزاده‌ها، انتخاب هیئت امنای کارآمد، ساماندهی جاده‌های دسترسی و ورودی امامزادها به مناطق روستایی، انجام فعالیت‌های فرهنگ‌ دینی و مذهبی در اماکن متبرکه سطح شهر و امامزاده های شاخص را از دیگر برنامه‌های اوقاف و امور خیریه بابل در سال جاری برشمرد.

رشیدی، بازسازی رقبات عرصه و عیان وقف در سطح شهرستان، شناسایی موقوفات و رقبات سطح شهرستان، اخذ سند مالکیت موقوفات برای تثبیت مالکیت آنها، تنظیم قرارداد اجاره با مستاجران و متصرفان، ترویج فرهنگ عمومی وقف برای موقوفات جدید وسرمایه‌گذاری و خرید رقبات از محل درآمد موقوفات را از برنامه‌های اوقاف بابل در زمینه موقوفات برشمرد.

وی برگزاری طرح نشاط معنوی در امامزاده‌های شاخص شهرستان با حضور مربیان مجرب در رشته‌های مختلف از جمله قرآن و تفسیر برای نوجوانان و جوانان در ایام تابستان، برگزاری مسابقه اذان، ابتهال و تواشیح در سطح شهرستان، برگزاری کلاس قرآن و نهج البلاغه در امامزاده‌ها و اماکن متبرکه، برگزاری مراسم عزاداری و اطعام دهی از منابع درآمد موقوفات در ایام محرم، صفرو ماه مبارک رمضان و ایام فاطمیه را از دیگر برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه بابل عنوان کرد.

 

 

    نظرات